„Laboratoryjne mięso” czyli nowy pomysł Leonarda DiCaprio na ratowanie świata

Nazywany największym ekologiem Hollywood, Leonardo DiCaprio co chwilę zaskakuje swoich fanów kolejnymi pomysłami na EKO – życie. Legendarne są opowieści, jak oszczędza wodę nie biorąc prysznica lub o jego niechęci do używania dezodorantów i życia zero waste.

Tym razem bożyszcze kobiet wyłożył ogromne pieniądze na udziały w firmie produkującej roślinne burgery. Zdaniem aktora, jest to ważny krok mający zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia spożywania mięsa.

Leonardo DiCaprio od wielu lat zaangażowany jest w działalność na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałanie zmianom klimatu. Jego fundacja „Leonardo DiCaprio Foundation” koncentruje się wokół ekologii, ochrony środowiska i przyrody.

 

Jak donosi Brytyjski start-up Neat Burger, Leonardo DiCaprio stał się „inwestorem strategicznym” firmy. – „Ludzie tacy jak Leonardo myślą tak jak my i wiedzą, ile trzeba zrobić i jak bardzo może zostać zakłócony przemysł hodowli zwierząt. Fakt, że Leonardo przyjął naszą misję i przyłączył się do niej, jest zdumiewający. Pokazuje, jak wiele możemy zrobić, aby wprowadzić zmiany w świecie” powiedział w rozmowie z serwisem „Standard” założyciel firmy Tommaso Chiabra.

DiCaprio powiedział w oświadczeniu: „Zakłócanie naszego systemu żywnościowego za pomocą zrównoważonych alternatyw jest jednym z kluczowych sposobów, w jaki możemy naprawdę zmienić globalne emisje gazów cieplarnianych”.

Według Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa mięso i nabiał odpowiadają za około 14,5% światowych emisji gazów cieplarnianych. Neat Burger, założony w 2019 roku, udowodnił, że niezależne analizy pokazują, iż jego produkty mają znikomy ślad węglowy w porównaniu do produktów mięsnych.

Neat Burger jest właścicielem sieci roślinnych fast foodów w Londynie ma również swój mały punkt w Nowym Jorku, ale jesienią planuje otworzyć flagowy sklep w Nowym Jorku. W tym roku planowane są również lokalizacje we Włoszech i na Bliskim Wschodzie, za pośrednictwem własnych puntów i franczyzowych. Firma ma nadzieję, że do końca 2022 r. będzie mieć 42 lokalizacje na całym świecie, a do końca 2026 r. liczba ta wzrośnie do 436.

Magiczny dom jak z Alicji w Krainie Czarów. Takie cuda tylko w… Polsce!

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię