6 najpopularniejszych rodzajów kamperów

 

Samochody kempingowe i przyczepy podróżne są wspaniałym rozwiązaniem do zwiedzania szczególnie dla osób lubiących niezależność i przyrodę. Podróże kamperem pozwalają na wygodną wojaż po bezdrożach i dotarcie do najpiękniejszych miejsc przyrody.

Samochód kempingowy klasy A

Class A motorhome to zdecydowanie najbardziej przestronny i luksusowy pojazd rekreacyjny. Niektóre mogą pomieścić nawet do 10 osób. Są idealne dla dużej rodziny. Klasa A to pojazd rozmiarów autobusu, dlatego warto czuć się komfortowo w prowadzeniu i parkowaniu tak dużych pojazdów. Z reguły mają długość od 26 do 45 stóp. Ze względu na ich wielkość większość osób poruszających się tym kamperem zabiera również w podróż drugi pojazd, którym może łatwo poruszać się po miastach i parkach. Zdecydowanie nie są przeznaczone do jazdy po wyboistych, często szutrowych drogach.

Samochód kempingowy klasy B

Class B motorhome to każda furgonetka, przerobiony van i mały samochód dostawczy. Jedne z najpopularniejszych kamperów na rynku. Są znacznie łatwiejsze w prowadzeniu i parkowaniu. Mogą mieć różną długość, ale zazwyczaj są wystarczająco małe, aby zmieścić się w zwykłym miejscu parkingowym. Są świetną opcją dla podróżujących samotnie, par i osób podróżujących ze zwierzętami. W przypadku tej klasy należy pamiętać, że większość ma mini kuchnie i tzw. mokre łazienki (wet baths), które mogą nie być idealnym rozwiązaniem dla każdego.

Samochód kempingowy klasy C

Class C motorhome oferuje komfort i wygodę oraz zdecydowanie więcej miejsca niż RV klasy B. Ta klasa kamperów wyposażona jest w pełną łazienkę, kuchnię i z reguły osobną sypialnię. Samochody kempingowe klasy C są popularne wśród małych rodzin i początkujących kierowców pojazdów kempingowych, którzy potrzebują trochę więcej miejsca i nie są 100 % offroadowcami. Klasa C oferuje porównywalny metraż i wygodą do klasy A, ale są łatwiejsze w prowadzeniu i bezpieczniejsze.

Przyczepa podróżna

Przyczepy podróżne można holować za większością pojazdów, w tym SUV-ami i pick-upami. Przyczepy podróżne mogą wygodnie pomieścić od 2 do 6 osób i są dużo tańsze od RV. Dodatkowym plusem jest fakt, że to samo auto, które holuje przyczepę może służyć do poruszania się podczas zwiedzania. Kolejnymi atutami są niższa cena ubezpieczenia oraz napraw. Negatywnymi aspektami są problemy ze znalezieniem miejsc parkingowych na terenie miast oraz brak umiejętności holowania przyczepy.

Przyczepa Fifth Wheel

Te przyczepy są przymocowane do pick-upa. Są większe niż tradycyjne przyczepy i mają przestronne wnętrze – bardzo podobne do samochodów kempingowych klasy C. W tej kategorii przyczep można również znaleźć te, które dają możliwość przewożenia czterokołówek lub motorów wewnątrz kampera. Jest to wspaniała opcja dla osób, które oprócz spędzania czasu na kempingach lubią również aktywny offroading.

Kamper na pick-up

To kampery, który są ładowane i rozładowywane z przestrzeni ładunkowej pick-upa. Są dwa rodzaje kamperów montowanych na pick-upach: pop-up czyli składane i truck camper czyli ze sztywną zabudową. Kampery te są jednym z lepszych rozwiązań dla osób, które lubią podróże po bezdrożach i drogach szutrowych. Wysoko-zawieszony pick up truck pozwala na offroading, regularny rozmiar pojazdu na parkowanie w każdej sytuacji, a wnętrze kampera zapewnia wygądne mieszkanie na kółkach.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię