6 słynnych zabytków, które skrywają mało znane tajemnice

Poniższe zabytki są znane na całym świecie. Odwiedzane przez miliony turystów rocznie, nadal skrywają w sobie wiele tajemnic. Oto niektóre z nich:

 

1. Empire State Building

Na 103. piętrze Empire State Building w Nowym Jorku znajduje się tajny taras widokowy, o którym niewiele osób wie. Aby dostać się na balkon, musisz wjechać szeregiem wind, a następnie przejść bardzo stromymi, wąskimi schodami.

2. Mauzoleum Abrahama Lincolna

Pod pomnikiem Lincolna znajduje się ogromna jaskinia z betonowymi filarami, a nawet stalaktytami. Drzwi do jaskini znajdują się pod jedną z nóg byłego prezydenta, które stromymi schodami prowadzą w dół do podziemi.

3. Mount Rushmore

Za głową Abrahama Lincolna znajdują się tajne drzwi prowadzące do równie tajnego pokoju. Wyrzeźbione w litej granitowej ścianie wysokie na 18 stóp drzwi przypominają wejście do starożytnego grobowca egipskiego faraona. Rzeźbiarz, który zaprojektował Mount Rushmore, Gutzon Borglum, chciał, aby w komnacie znajdował się opis wyjaśniającą znaczenie rzeźby – nie dla obecnych pokoleń, ale dla przyszłych cywilizacji, a nawet dla gości międzyplanetarnych, tysiące lat w przyszłości. Kolejnym planem było przeistoczenie komnaty w Hall of Records, gdzie najważniejsze dokumenty historyczne Stanów Zjednoczonych byłyby przechowywane. Dziś kopie Deklaracji Niepodległości, Konstytucji i Karty Praw są wystawione w komnacie.

4. Grand Central Terminal

Od lat sześćdziesiątych XX wieku w Grand Central Terminal znajduje się kort tenisowy. A właściwie to Klub Tenisowy Vanderbilt. Znajduje się na górnych poziomach terminala i ma jeden pełnowymiarowy kort, kort dla juniorów i salę fitness.

5. Waldorf Astoria Hotel, Nowy Jork

Prezydent Franklin D Roosevelt uwielbiał przebywać w swoim prezydenckim apartamencie w luksusowym hotelu Waldorf Astoria. Ale jak mógł tam sie dostać bez wiedzy dziennikarzy i świadków? Ekskluzywna winda zjeżdża do sekretnej linii kolejowej znajdującej się pod hotelem, nazwanej „Grand Central Terminal’s Track 61”. Linia ta został zbudowana, aby potajemnie przewozić prezydenta do i z hotelu do jego rodzinnego domu w Hyde Parku.

6. Disneyland

Nawet słynne miejsce dla dzieci kryje sekret. Jest nim Club33. Ta ekskluzywna restauracja znajduje się za za nieoznakowanymi drzwiami na placu New Orleans Square w Disneylandzie. Przystąpienie do klubu kosztuje 25 000 USD plus roczna opłata wynosi 12 000 USD.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię