8 bezpłatnych aplikacji do śledzenia nastroju i zarządzania zdrowiem emocjonalnym

Aplikacje do śledzenia nastroju są w stanie dostarczyć nam wiele informacji na temat naszego zdrowia emocjonalnego i nastrojów.

Wiele z nich pomaga użytkownikom dokumentować ich myśli i uczucia oraz określać przyczyny najczęściej odczuwanych emocji. Jeśli chcesz lepiej zrozumieć swoje nastroje i przejąć kontrolę nad swoim zdrowiem emocjonalnym, przyjrzyj się poniższym aplikacjom do śledzenia nastroju:

1. eMoods

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

Aplikacja umożliwia użytkownikom łatwe śledzenie ich nastrojów i tego, co może je powodować. eMoods wykorzystuje statystyki do określenia czynników zewnętrznych, które mogą wywoływać specyficzne nastroje, takich jak pogoda lub pora dnia. Aplikacja została tak zaprojektowana, że jeśli użytkownik zechce bardzo łatwo może informacje udostępnić lekarzowi i członkom rodziny.

eMoods

2. T2 Mood Tracker

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

T2 Mood Tracker to bezpłatna aplikacja do śledzenia nastroju. Została tak zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom zarządzać ich nastrojami za pomocą skal. Skale te pomagają wskazać nastrój w odniesieniu do różnych schorzeń psychicznych. Ocena nastroju jest wyświetlana na wykresach. Dzięki temu łatwo jest śledzić zmiany nastrojów i samopoczucia emocjonalnego. Wyniki również mogą udostępnione lekarzowi.

 

3. Moods: Mental Health Tracking

  • Bezpłatna aplikacja iOS

Moods Mental Health Tracking to jedna z najlepszych darmowych aplikacji do śledzenia nastroju. Pomaga ona użytkownikom zarządzać ich uczuciami. Aplikacja ma prostą konstrukcję, która pozwala określić ogólny nastrój, a następnie rozszerzyć codzienne wpisy o różne emocje, które użytkownik odczuwa. Z łatwością śledzi nastroje, dzięki czemu użytkownik może obserwować swoje postępy w czasie.

4. Moodfit

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

Aplikacja śledzi nastroje i pomaga użytkownikom określić, co może wpływać na ich nastrój, np. sen, ćwiczenia, leki itp. Zawiera również techniki uziemienia i narzędzia uważności, aby pomóc użytkownikom poczuć się lepiej.

Moodfit

5. Moodpath

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

Aplikacja pozwala rejestrować myśli, emocje i uczucia, których doświadcza użytkownik i zapewnia przegląd doświadczeń z nimi związanych. Aplikacja po analizie oferuje spersonalizowaną pomoc wprowadzenia pozytywnych zmian w życie.

6. Therapy Buddy

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

Therapy Buddy to tracker zaprojektowany, aby umożliwić użytkownikom łatwe rejestrowanie myśli i uczuć z poprzednich sesji terapeutycznych. Aplikacja jest wyposażona w narzędzia do nagrywania sesji audioterapii, a następnie rejestrowania wniosków. Zawiera również przypomnienia i inne funkcje, które pomagają przygotować się do przyszłych spotkań.

7. MyTherapy

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

MyTherapy to aplikacja do śledzenia nastroju i przyjmowanych leków. Aplikacja przypomina użytkownikom, kiedy należy przyjmować leki. Jest również wyposażona w narzędzia do śledzenia nastrojów, które zapewniają szczegółowy wgląd w postępy. Wyniki można łatwo udostępnić lekarzowi, aby właściwie ocenić powodzenie leczenia.

MyTherapy

8. ReWi

  • Bezpłatna aplikacja Android i iOS

Stworzony przez Yale University jako element kursu Science of Well-Being, ReWi kształci użytkowników na temat ośmiu działań, które promują dobre samopoczucie. Są to sen, ćwiczenia, medytacja, wyznaczanie celów, wdzięczność, życzliwość, więzi społeczne i delektowanie się. Użytkownicy mogą śledzić, kiedy wykonują te czynności i zobaczyć, jak regularna aktywność poprawia ich nastrój na lepsze.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię