9 absurdalnych pozwów sądowych

9 absurdalnych pozwów sądowych 

1. Starbucks

Mieszkanka Chicago, Stacy Pincus, w kwietniu 2016 roku złożyła pozew zbiorowy przeciwko Starbucks o wartości 5 milionów dolarów, twierdząc, że firma umieszcza zbyt dużo lodu w swoich zimnych napojach. Pozew oskarżył Starbucks o reklamowanie napojów mrożonych jako napojów o pojemności 24 uncji, podczas gdy kubek zawierał tylko 14 uncji płynu. Reszta w kubku to lód.
Pozew został oddalony przez sędziego federalnego w Chicago.

 

2. Hershey

Robert Bratton z Missouri złożył pozew, twierdząc, że firma Hershey celowo sprzedaje częściowo pełne opakowania Whoppers, Reese’s Pieces i innych produktów. W maju 2017 roku sędzia okręgowy Nanette K. Laughrey stwierdziła, że Bratton ma podstawy do założenia sprawy. Wartość pozwu zbiorowego – 5 milionów dolarów.
16 lutego 2018 roku sprawa Brattona została odrzucona.

3. Subway

W 2013 roku grupa klientów Subway złożyła pozew zbiorowy przeciwko sieci, twierdząc, że jej „footlong subs” nie zawsze mierzą 12 cali, żądając 5 milionów dolarów odszkodowania. Sędzia Sądu Okręgowego USA, Lynn Adelman nie przyjęła pozwu, a Subway został oczyszczony z oskarżenia o stosowanie oszukańczych praktyk marketingowych.
Pomimo tego, firma zgodziła zapłaci 520 000 USD z tytułu honorariów adwokackich i 500 USD każdemu z 10 powodów.

4. Home Depot

Grupa powodów z Chicago złożyła pozew zbiorowy przeciwko Home Depot w 2017 roku. Powodem były rozmiary drewna four-by-four. Drewno o wymiarach cztery na cztery w rzeczywistości mierzy 3,5 cala na 3,5 cala z każdej strony. Home Depot i inni dostawcy drewna wyjaśnili, że cztery na cztery to tylko nazwa desek, ponieważ standardowe wymiary w branży to w rzeczywistości 3,5 cala na 3,5 cala. Niemniej jednak powodowie domagali się odszkodowania w wysokości ponad 5 milionów dolarów.
Sędzia okręgowy USA Sharon Johnson Coleman odrzuciła roszczenie powodów i oddaliła sprawę przeciwko Home Depot.

5. McDonald’s

Mieszkaniec Kalifornii Webster Lucas pozwał firmę o 1,5 miliona dolarów w 2014 roku, ponieważ otrzymał tylko jedną serwetkę do posiłku. Po kłótni z menedżerem Lucasowi zaoferowano darmowe hamburgery. Nie usatysfakcjonowało to klienta. Webster twierdził, że incydent sprawił, że był emocjonalnie wyczerpany i niezdolny do pracy.
Pozew został odrzucony.

6. British Airways

Dr Edward Gamson i jego partner zarezerwowali lot pierwszą klasą przez British Airways do Granady w Hiszpanii w 2014 roku. Po wylądowaniu okazało się, że są trafili do małej karaibskiej wyspy Grenady. Grenada została napisana poprawnie na ich biletach. Para zauważyła, że ​​lecą w złym kierunku dopiero po 20 minutach lotu. Doktor Gamson złożył pozew sądowy żądając 34 000 dolarów zadośćuczynienia. Jego sprawa została odrzucona.

7. Anheuser-Busch

W 2013 roku kilku miłośników piwa Becka wniosło pozew zbiorowy przeciwko Anheuser-Busch, domagając się ponad 5 milionów dolarów. Powodem było zwodnicze opakowanie na którym było napisane, że złoty napój został wyprodukowany w Niemczech. Produkcja piwa została przeniesiona do St. Louis w 2012 roku.
Sąd orzekł na korzyść powodów. Sędzia John J. O’Sullivan zarządził, że ci, którzy kupili Beck’s Pilsner, Beck’s Dark, Beck’s Light i Beck’s Oktoberfest od 1 maja 2011 roku do 23 czerwca 2015 roku i nadal posiadają paragony potwierdzające kupno mogą złożyć wniosek o odzyskanie kwoty do 50 USD na gospodarstwo domowe lub do 12 USD bez paragonu.

8. Nike

Sirgiorgio Sanford Clardy pozwał Nike o 100 milionów dolarów w 2014 roku, twierdząc, że firma Nike powinna sprzedawać buty buty Air Jordan z ostrzeżeniem mówiącym, że buty mogą być użyte jako niebezpieczna broń. Clardy, który był alfonsem, została skazana na 100 lat więzienia za zadeptanie na śmierć klienta jego prostytucji w Portland w stanie Oregon. Jak twierdzi Clardy, klient próbował uciec z motelu bez płacenia.Sprawa została oddalona.

9. Budweiser

Richard Overton pozwał Budweiser do sądu za że nie pomógł mu przyciągnąć pięknych kobiet. Mężczyzna dodał, że Budweiser wykorzystuje w swoich kampaniach reklamowych piękne i zalotne kobiety, więc on myślał, że picie Budweisera pomoże przyciągnąć do niego piękne kobiety. Overton pozwał Anheuser-Busch o 10 000 USD, twierdząc, że doznał cierpienia emocjonalnego, urazu psychicznego i strat finansowych.
Sprawa została oddalona.

25 najinteligentniejszych krajów świata 2022

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię