9 nieoczekiwanych skutków ubocznych spożywania fig

Te owoce wielkości kciuka wypełnione są setkami drobnych nasion. Mają jadalną fioletową lub zieloną skórkę, a miąższ w kolorze różowym.

Spożywane na surowo lub jako dodatek do potraw, szczególnie deserów dodają daniom lekko orzechowy smak. Niestety zbyt częste i obfite objadanie się figami może prowadzić do problemów zdrowotnych.

Niektóre niepożądane skutki zajadanie się figami to:

1. Figi mogą powodować bóle brzucha

Przejadanie się figami może obciążać żołądek i powodować bóle brzucha. Picie zimnej wody po zjedzeniu fig pomaga w problemach żołądkowych.

2. Figi mogą powodować wzdęcia

Oprócz bólu brzucha figi powodują wzdęcia. Picie wody anyżowej pomaga leczyć problem.

3. Figi mogą powodować wrażliwość na słońce

Chociaż figi są przydatne w leczeniu przewlekłych chorób skóry, a także w leczeniu guzów skóry, mogą również zaszkodzić skórze, zwiększając jej wrażliwość na promienie słoneczne. Promienie UV są szkodliwe dla skóry i mogą powodować takie stany, jak przedwczesne starzenie się, czerniak i rak skóry oraz wysypki skórne. Unikaj długotrwałego przebywania na słońcu, jeśli regularnie spożywasz figi.

4. Figi mogą powodować problemy z wątrobą i jelitami

Figi mogą być szkodliwe dla wątroby. Mogą również powodować niedrożność jelit z powodu ich nasion. Nasiona figi są na tyle twarde, że trudno się trawią.

5. Figi mogą powodować problemy z absorpcja wapnia

Figi zawierają szczawiany, które zakłócają wchłanianie wapnia w organizmie. Może to prowadzić do osłabienia kości i innych chorób związanych z niedoborem wapnia.

6. Figi mogą powodować krwawienie

Przejadanie się figami może powodować krwawienie z siatkówki, krwawienie z odbytu i niewielkie krwawienie z pochwy. Może również powodować niedokrwistość hemolityczną.

7. Figi mogą powodować spadek poziom cukru we krwi

Figi obniżają poziom cukru we krwi w organizmie. Pomaga to pacjentom z cukrzycą, ale może być szkodliwe dla osób cierpiących na niski poziom cukru we krwi.

8. Figi mogą powodować alergie

Zbyt częste spożywanie fig może powodować zapalenie spojówek, nieżyt nosa i wstrząs anafilaktyczny. Może również powodować astmę.

9. Figi mogą powodować problemy z nerkami i śledzioną

Szkodliwe szczawiany obecne w figach są szkodliwe dla tych, którzy już cierpią na problemy i choroby nerek lub pęcherzyka żółciowego. W takim przypadku spożycie figi może pogorszyć stan. Figi uszkadzają również śledzionę, która jest odpowiedzialna za produkcję białych krwinek.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię