Aruba – szczęśliwa wyspa na Karaibach (FOTORELACJA)

Aruba to jedna z wysp archipelagu Małych Antyli na Morzu Karaibskim i raj na ziemi. Leży, tuż przy wybrzeżu Wenezueli, ale należy do Holandii. Jeśli jeszcze tam nie byliście, to jedno z tych miejsc, które trzeba wpisać swoją listę.

Wyspa kusi przejrzystą lazurową wodą i białym piaskiem. Pogoda jest tam przez cały rok idealna. Średnia roczna temperatura wynosi około 30 stopni Celsjusza.

 

Miejsce jest idealne nie tylko na odpoczynek na plaży, ale też dla miłośników sportów wodnych. Koniecznie udajcie się na plaże Palm Beach – świetna do plażowania i surfingu.

Aruba ma też niezliczone atrakcje dla żądnych przygód, można udać się na przykład na wycieczkę łodzią podwodną czy zwiedzić pozostałości po kopalniach złota.

Koniecznie trzeba odwiedzić Oranjestad – największe miasto na wyspie. Oferuje zwiedzającym niesamowitą mieszankę architektoniczną. To piękne miasto, gdzie znajdziecie mnóstwo wspaniałych restauracji i bogate życie nocne.

Jednym z miejsc, które absolutnie trzeba odwiedzić jest Flamingo Beach. Plaża Flamingo znajduje się na prywatnej wyspie Renaissance i jest zarezerwowana dla gości odwiedzających tamtejszy hotel.

 

Pozostali turyści, mogą odwiedzić plażę za opłatą. Mimo wszystko warto zobaczyć na żywo flamingi, które stały się poniekąd symbolem wyspy.

Będąc na wyspie, nie zapomnijcie o jej dzikiej stronie Aruby.

Aruba została odkryta pod koniec XV wieku przez hiszpańskich żeglarzy, zaś w XVII wieku została włączona do Antyli Holenderskich. Jest częścią tzw. grupy ABC (Aruba, Bonaire i Curaçao).

 

Zachody słońca na Arubie zapierają dech w piersiach.

 

AL

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię