Bez pszczół nie byłoby migdałów! 30 miliardów pszczół wyrusza do Kalifornii!

30 miliardów pszczół z całego kraju już wkrótce wyruszy w podróż do Central Valley w Kalifornii, aby wesprzeć przemysł migdałowy. Dzięki nim Kalifornia wyprodukuje 700 miliardów migdałów.

Co roku do Kalifornii wysyłane są miliony pszczół z całego kraju w celu zapylenia 1,6 miliona akrów znajdujących się tam drzew migdałowych. Drzewa migdałowe potrzebują zapylenia krzyżowego, a pszczoły miodne pomagają przenosić pyłek z drzewa na drzewo, tworząc plony.

Przedsięwzięcie to jest tak ogromne, że miesiąc luty znany jest jako „Super Bowl of Beekeeping”.

Zapylanie migdałów jest ważną częścią pszczelarstwa. Od lutego do marca każdego roku pąki migdałowca rozkwitają pięknymi jasnoróżowymi i białymi kwiatami w ramach przygotowań do zapylenia. Gdy drzewa kwitną, pszczoły miodne zbierają pyłek i nektar. Kiedy pszczoły przemieszczają się z drzewa na drzewo, po drodze zapylają kwiaty migdałowca. Z każdego zapłodnionego kwiatka wyrośnie migdał.

Bez pszczół nie byłoby migdałów, ale drzewa migdałowe również przynoszą wiele korzyści pszczołom. Ule wysyłane do Kalifornii opuszczają sady migdałowe w silniejszej kondycji niż wtedy, gdy zostały do nich wprowadzone dzięki naturalnie występującym związkom, takim jak amigdalina. Pyłek migdałowy jest bardzo pożywny dla pszczół i jest ich pierwszym naturalnym źródłem pożywienia w roku.

Pomimo tego, że proces zapylania odbywa się szybko – w ciągu zaledwie kilku tygodni, pszczelarze muszą przygotowywać się do tego przedsięwzięcia przez cały rok poprzez dobre praktyki zarządzania.

Pszczoły po okresie robienia miodu przez letnie miesiące zostają magazynowane, aby zimą udać się w długą podróż do Kalifornii. Pszczoły muszą być w dobrej kondycji przed umieszczeniem ich w magazynie.

Złe odżywianie, pasożyty, patogeny lub pestycydy mają bezpośredni wpływ na stan pszczół, aby mogły jak najlepiej wykonać swoje zadanie – zapylenia prawie dwóch milionów akrów drzew migdałowych.

 

Kalifornia posiada również bardzo wysokie i surowe standardy na możliwość wwiezienia ich na teren stanu. Pszczoły muszą być wysłane na bardzo czystych paletach, bez żadnych obcych zanieczyszczeń. W Kalifornii znajduje się 16 rolniczych stacji kontroli.

Kalifornijskie stacje ochrony granic (BPS) są pierwszą linią obrony działania na rzecz zwalczania szkodników. Na tych stacjach pojazdy są sprawdzane pod kątem towarów zarażonych gatunkami inwazyjnymi, które, jeśli zostaną wprowadzone do upraw w Golden State, mogą siać spustoszenie w ważnym dla stanu przemyśle rolnym.

Sierra Malnove, właścicielka i założycielka Creamed Honey Company w Palm Beach Gardens twierdzi, że „jeśli agenci znajdą jakieś mrówki, odmówią przyjęcia ładunku i odeślą go z powrotem”.

Główni hodowcy migdałów w kalifornijskiej Central Valley o powierzchni 1,6 miliona akrów nakłaniają pszczelarzy w całym kraju do wysyłania zdrowych uli do sadów migdałowych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię