Ciekawostki ułatwiające podróżowanie

Jeśli lubisz podróżować i często przemieszczasz się samolotem, te ciekawostki ułatwiające podróżowanie są dla Ciebie. Dowiedź się przydatnych trików jak zwiedzać świat w szybki i przyjemny sposób.

Co jeśli w mojej walizce jest coś niedozwolonego?

Wyobraź sobie, że przechodzisz przez bramki na lotnisku i okazuje się, że w Twoim bagażu jest coś, co nie powinno się tam znaleźć. Być może myślisz, że będziesz musiał to wyrzucić i już nigdy więcej tego nie zobaczysz. Nic bardziej mylnego! Rzeczy, które są konfiskowane na lotnisku, można z niego odebrać w ciągu następnych trzech miesięcy. Co więcej, możemy też poprosić o wysłanie ich pod określony adres. W ten sposób, szybko odzyskamy utracone przedmioty i będziemy mogli spokojnie relaksować się na wakacjach.

Jak przewozić produkty w proszku?

Jeśli chcemy przewieźć produkt w proszku, taki jak napój rozpuszczalny, czy mleko w proszku dla dzieci, musimy trzymać je w oryginalnym opakowaniu. Wystarczy pomyśleć jak biały proszek w woreczku będzie wyglądał dla ochrony lotniska. Mogą oni osądzić nas o przewożenie narkotyków i zakładając, że to nieprawda, stracimy czas na przeszukaniach i możemy przegapić swój samolot. Dlatego jeśli przewozisz tego typu produkty, nie przesypuj ich do nowych opakowań, nawet jeśli chcesz tylko, żeby zajęły one mniej miejsca.

Jak zabrać wodę do samolotu?

W bagażu nie można przewozić dużych butelek wody, jeśli jednak nie chcemy wydawać majątku na napoje w samolocie, musimy wykazać się odrobiną sprytu. Większość lotnisk pozwoli nam na zabranie pustej butelki, którą możemy potem wypełnić wodą ze specjalnego poidełka. Świetnie sprawdzą się tutaj też specjalne butelki z filtrem, które możemy napełnić nawet zwykłą wodą z kranu.

Ciepły posiłek w samolocie

Podczas podróżowania samolotem, w którym nie przysługuje Ci darmowy posiłek, warto zabrać ze sobą zupkę chińską. Stewardessa napełni ją wrzątkiem zupełnie za darmo, a Ty będziesz mógł zjeść tani i pożywny posiłek. Będzie to zdecydowanie dużo bardziej opłacalne, niż kupowanie drogiego obiadu na pokładzie samolotu.

 

Jak tanio przenocować na lotnisku?

Czasem okazuje się, że mamy bardzo długą przerwę pomiędzy jednym lotem a drugim, która często może trwać nawet całą noc. Rzecz jasna, możemy w takiej sytuacji zdecydować się na nocleg w pobliskim hotelu, ale będzie nas to słono kosztowało. Dużo taniej wyjdzie nam wykupienie dwudziestoczterogodzinnego dostępu do strefy VIP na lotnisku. Dostaniemy tam darmowe przekąski, będziemy mogli wziąć prysznic i zrelaksować się w przeznaczonych do tego pokojach. Będzie to znacznie tańsze, niż noc w hotelu.

Jak oszczędzić na strefie bezcłowej?

Paradoksalnie, produkty w strefie bezcłowej tańsze będą w euro, lub w dolarach. Nie warto więc płacić w lokalnej walucie. Wymień pieniądze na dolary w kantorze, który również znajdziesz na lotnisku i zrób tanie zakupy! Lokalną walutę możesz zorganizować dopiero później, kiedy już dolecisz na miejsce.

Czy warto przewozić dezodorant w sprayu?

Znacznie lepiej jest zabrać antyperspirant w sztyfcie to swojego bagażu podręcznego. Warto pamiętać o tym, że w trakcie startu i lądowania samolotu, ciśnienie znacznie wzrośnie. Może to spowodować eksplozję produktów w spreju! Często produkty tego typu są niedozwolone w samolocie, więc dla własnego bezpieczeństwa warto wybrać dezodorant w sztyfcie.

Jak podróżować we dwójkę?

Samolotem znacznie bezpieczniej jest podróżować w grupie, o ile dobrze się do tego przygotujemy. Bagaż rejestrowany warto przygotować tak, żeby w razie zgubienia jednego z nich, w drugim dalej było wszystko, co będzie niezbędne dla obu osób. Dlatego lepiej jest podzielić się rzeczami po równo. Niestety bagaże nadal lubią się gubić, a chyba nie chcemy skończyć bez naszych rzeczy? Oczywiście potem zwykle możemy odzyskać naszą walizkę, ale jednak jej brak potrafi zrujnować nawet najlepsze wakacje.

Znając te kilka prostych wskazówek, podróżowanie samolotem będzie z pewnością zdecydowanie przyjemniejsze i bezpieczniejsze. Zastosuj je, a będziesz mieć pewność, że nic nie zrujnuje Twoich upragnionych zagranicznych wakacji!

Nowy Meksyk – fakty i ciekawostki

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię