Najbardziej odosobnione drogi Ameryki

Te najbardziej odosobnione są zarazem jednymi z najpiękniejszych dróg w Ameryce. Jeśli praktykujesz dystans społeczny i szukasz odległego miejsca na wakacje tego lata, wybierz się w podróż jedną z najciekawszych dróg USA.

Oto najrzadziej uczęszczane drogi w kraju:

1. Alaska State Route 11

Znana również jako The Dalton Highway, jest jedną z najbardziej odizolowanych dróg w Ameryce. 414 mil od Fairbanks do Deadhorse. Jeśli zdecydujesz się jechać tą trasą, która jest zarezerwowana głównie dla kierowców ciężarówek poruszających się po lodzie, zobaczysz rozległe pasma górskie, rzekę Jukon, Ocean Arktyczny i prawie zero innych samochodów. Pamiętaj o zapasowym kanistrze z paliwem.

2. State Road 104 w Nowym Meksyku

100 mil pustkowia. Droga biegnie z Tucumcari do Las Vegas. Wzdłuż trasy można podziwiać równiny z rosnącą dziką szałwią oraz zatrzymać się w parku stanowym Conchas Lake, w którym znajduje się największe jezioro stanu. Na trasie są dwie stacje benzynowa, ale tylko jedna działa. Druga, opuszczana stacja paliw była pokazana w filmie No Country for Old Men.

 

3. US Route 2 w New Hampshire

32 mile tej trasy przechodzą przez stan New Hampshire. Droga rozciąga się od granicy stanu Maine do granicy stanu Vermont. Jadąc nią możesz podziwiać White Mountains National Forest i Mount Washington.

 

4. Big Pine Road przecina Dolinę Śmierci

Dolina Śmierci to jedno z najbardziej niegościnnych, a zarazem hipnotyzujących miejsc na Ziemi. W większości nieutwardzona droga biegnie przez ponad 50 mil między Ubehebe Crater Road i autostradą 168. Podróż może być niebezpieczna, gdyż droga ta może z minuty na minutę stać się nieprzejezdna. Od czasu do czasu zdarza się, że wielka skała spadnie na drogę, albo powódź zmyje jej część. Tutaj jesteś zdany tylko na siebie. Nie ma na drodze stacji benzynowych, ani zasięgu.

5. US Route 212 w Wyoming

Znana również jako Beartooth Highway droga ta rozciąga się na 68 milach. US Route 212 przechodzi wzdłuż granicy Wyoming i Montany oferując widoki na lasy sosnowe, góry i jeziora prowadząc do parku Yellowstone. Droga serpentyna jest bardzo popularna wśród motocyklistów. Jest zamknięta zimą z powodu obfitych opadów śniegu.

 

6. US Route 50 w Utah

Została nazwana „najbardziej samotną drogą w Ameryce”. Całość zajmuje 3 000 mil, a 335 milowy jej odcinek w Utah jest jedną z najmniej uczęszczanych autostrad w kraju. Biegnie przez Las Narodowy Manti-La Sal, obszar znany z różnorodnego krajobrazu piaskowcowych kanionów, gór i jezior.

 

7. State Route 139 w północnej Kalifornii

Rozciągająca się na 143 mile, State Route 139 przechodzi przez odległą część północnej Kalifornii.
Trasa przecina kilka parków narodowych, takich jak Modoc National Forest, a także nie z tej ziemi krajobraz wulkaniczny w pobliżu Lava Beds National Monument.

8. US Route 160 w Arizonie

Nazwa najbardziej samotną drogą w kraju przebiega przez rezerwat Navajo Nation. 250 mil ciągnie się między Tuba City a granicą z Nowym Meksykiem. Na trasie znajdują się starożytne klify Pueblo, piaskowce, kaniony i skalne formacji. Najbardziej znaną formacją jest Elephant’s Feet.

10 niezapomnianych pieszych tras w Kolorado

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię