Ciekawostki ze świata zwierząt

1. Największe zapasy broni jądrowej w marynarce wojennej USA są strzeżone przez delfiny

Marynarka Wojenna USA posiada i specjalnie szkoli delfiny do obrony zapasów wojskowych przed każdym, kto się do niech zbliży. Delfiny chronią również arsenał broni nuklearnej w bazie Kitsap w stanie Waszyngton. Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych używa zwierząt do ochrony od 2010 roku.

2. Kolor oczu reniferów zmienia się

W zależności od pory roku, ich oczy zmienią kolor ze złotego na niebieski. Pomaga im to dostosować się do ekstremalnych zmian poziomu i wrażliwości na światło. Latem są koloru złotego, a zimą niebieskiego.

3. Źrenice kozła są prostokątne

Dzięki temu potrafią lepiej dostrzec zbliżające się niebezpieczeństwo w pola widzenia. Kozy widzą wokół siebie do 320 stopni i mają również doskonałe widzenie w nocy.

4. Dowody z wyspy Seymour sugerują, że pingwiny miały kiedyś około 6 stóp wzrostu

 Naukowcy odkryli stare kości, które uważa się za spokrewnione ze współczesnymi pingwinami. Podczas gdy obecnie najwyższy pingwin ma 122 cm wzrostu, znalezione kości są wielkości przeciętnego dorosłego człowieka.

5. Krokodyl ma najsilniejszą szczękę wśród zwierząt

 Szczęka krokodyla wywiera nacisk 5000 funtów na metr kwadratowy, podczas gdy nacisk ukąszenia człowieka wynosi tylko 100 funtów na metr kwadratowy.

6. Koniki polne mają 5 oczu

Po obu stronach głowy konika polnego jest duże oko wypełnione tysiącami soczewek, które umożliwiają im widzenie we wszystkich kierunkach. Ponadto konik polny ma jedno oko u podstawy każdej anteny o kolejne oko między dwiema antenami.

7. Słonie wykazują empatię

Słonie pocieszają swoich współtowarzyszy, gdy zauważą zaniepokojenie lub stresującą sytuację.

8. Sowy śnieżne żyją bardzo długo

 W niewoli sowy śnieżne mogą żyć do 30 lat. W naturze mają zwykle krótszą długość życia., Średnia długość życia wynosi 15 lat.

9. Pitbulle nie mają szczęk blokujących

Jest to popularny mit. Kiedy pitbulle gryzą i nie puszczają, nie dzieje się tak dlatego, że nie mogą tylko dlatego, że nie chcą odpuścić.

10. Szopy pracze hibernują zimą

Podobne do psów pod wieloma względami, ale nie tym. Zimą lubią sobie pospać. Czas hibernacji zależy od tego jak mroźna jest zima.

11. Język żyrafy ma 20 cali długości

Język żyrafy jest również zwykle w kolorze czarnym, niebieskim lub fioletowym, aby chronić go przed promieniami UV.

 12. Spośród wszystkich drapieżników na Ziemi niedźwiedź brunatny jest jedynym gatunkiem, który zjada zarówno mięso, jak i rośliny.

To jest powód, dla którego niedźwiedź brunatny ma 2 oddzielne zestawy zębów, których używa do w zależności od rodzaju jedzenia.

13. Kurczaki widzą lepiej niż ludzie

Ludzkie oczy mają tylko 3 typy czopków, umożliwiające widzenie w kolorze niebieskim, zielonym i czerwonym. Kurczaki mają dodatkowe 2 typy czopków, co pozwala im wykrywać światło fioletowe i ultrafioletowe.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię