Czy twoje oszczędności są bezpieczne? 7 oznak banku w tarapatach

W ciągu ostatnich kilku miesięcy trzy amerykańskie banki ogłosiły upadłość. Najnowsze badanie opublikowane w Social Science Research Network pokazuje, że w całym kraju jest 186 banków których losy mogą potoczyć się tak samo jak Silicon Valley Bank, Signature Bank i Silvergate Bank.

 

Eksperci z MoneyRates radzą zwrócenie uwagi na siedem czynników, aby stwierdzić czy twój bank jest stabilny.

Pogarszające się wskaźniki finansowe

Informacje na temat wskaźników finansowych możesz otrzymać od Federal Financial Institutions Examination Council – Federalnej Rady Egzaminacyjnej Instytucji Finansowych. Uniform Bank Performance Report zawiera wszystkie informacje potrzebne do rozszyfrowania wskaźników finansowych.

Migracje depozytów

Na stronie FDIC możesz otworzyć porównanie z roku na rok całkowitych depozytów dla banku.  Gwałtowny spadek nie oznacza nic dobrego.

Opóźniona sprawozdawczość finansowa

Jeśli twój bank opóźnił publikację zysków lub innych szczegółów finansowych, może to oznaczać, że boryka się z ekstremalnymi zmianami w wycenach.

Zwolnienia

Drastyczne zwolnienia pracowników to również zły znak. Takie cięcia mogą oznacza, że twój bank ma problemy finansowe.

Zamknięcia oddziałów

Nagłe zamknięcie wielu oddziału jest oznaką nadchodzących problemów.

Cięcia w usługach

Odejście do bezpłatnych kont czekowych, brak punktów premiowych, zachęt do otwarcia kont czy brak specjalnych stawek rachunków oszczędnościowych mogą oznaczać problemy.

Podwyżki opłat

Zdrowe banki aktywnie starają się przyciągnąć nowych klientów. Banki, które mają kłopoty, przyjmują postawę obronną, w której nie wydają się zainteresowane nowym biznesem, i podnoszą opłaty, aby uzyskać więcej od obecnych klientów.

Pamiętaj, aby deponować swoje środki tylko w bankach, które oświadczają, że są ubezpieczone przez Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) lub w spółdzielczych kasach kredytowych, które są ubezpieczone przez National Credit Union Administration (NCUA). W takich placówkach twoje fundusze są ubezpieczone do 250 000 USD na osobę.

Na stronie https://www.bauerfinancial.com/star-ratings/ możesz sprawdzić ranking bezpieczeństwa banków i spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych. Oceny i raporty są opracowywane na podstawie danych finansowych za okres, który został zgłoszony federalnym organom regulacyjnym.

Finlandia po raz szósty z rzędu najszczęśliwszym krajem na świecie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię