Czy wiesz co oznaczają symbole prania na metkach twoich ubrań?

Znajomość symboli na metkach ubrań przedłuży ich trwałość, wygląd i kolor. Jeśli się do tych zaleceń nie zastosujesz twoje ubrania po kilku praniach będą wyglądały jakbyś je nosił przez wiele lat.

Prać w pralce – to najpopularniejszy symbol prania. Wskazuje, że ubrania są wystarczająco trwałe, aby wytrzymać moc pralki nie niszcząc materiału i nie kurcząc ubrań.

Nie prać – nie wszystkie materiały nadają się do prania w wodzie. Ten symbol znajdziemy na ubraniach skórzanych i innych nadających się tylko do czyszczenia chemicznego.

Pranie w pralce – delikatne – nie wszystkie ubrania przystosowane do prania w pralce są sobie równe. Ważne jest, aby przed wrzuceniem ich do pralki zapoznać się z metką. Symbol oznaczający pranie Delikatne ma dwie kreski poniżej symbolu 'pranie w pralce’. Gdy zobaczysz ten symbol, oddziel ubrania od zwykłego prania do partii ubrań delikatnych i pierz je na delikatnym programie.

Pranie z zachowaniem ostrożności – jest również znane jako cykl kontroli zagnieceń. Oznacza, że potrzebuje wolniejszego cyklu wirowania i tylko ciepłej wody. Woda w tej konkretnej temperaturze pomaga zapobiegać lub usuwać niektóre zagniecenia na ubraniach, podczas gdy wolniejsze wirowanie zmniejsza efekt pomarszczeń spowodowany praniem. Czasami można nawet w ogóle nie wirować.

 

Pranie ręczne – zgodnie z zaleceniami na metce, jeśli widzisz ikonę wanny z ręką w środku, zdecydowanie zaleca się, aby nigdy tych ubrań nie wkładać ich do pralki. Użyj tradycyjnego sposobu prania w zlewie lub małej wannie używając łagodnego mydła do prania.

Pranie w pralce poziom ciepła: zimny oraz pranie w pralce poziom temperatury 30 stopni symbol – znak prania z jedną kropką w środku oznacza, aby prać ubrania w temperaturze nie przekraczającej 30 stopni. Niektóre pralki mają opcję zimnej wody o temperaturze od 15°C do 30°C. Co więcej, istnieją obecnie detergenty do prania, które specjalizują się w pracy z zimną wodą, aby poprawić ogólny wynik czystości ubrań. Używanie zimnej wody pomoże spowolnić kurczenie się tkanin i sprawi, że ich kolor będzie trwały.

Poziom ciepła prania w pralce: ciepły oraz pranie w pralce symbol temperatury prania w pralce 40 stopni – symbol prania z dwoma kropkami oznacza, że temperatura wody nie powinna być wyższa jak 40°C lub 105°F.

Poziom ciepła prania w pralce: ciepło-gorący oraz symbol 50 stopni – Podobnie jak w przypadku poprzednich symboli, symbol ciepło-gorący ma ikonę pralki tym razem z trzema kropkami pośrodku. Te kropki oznaczają, że ubrania mogą wytrzymać wyższą temperaturę wody, około 50°C lub 120°F.

Poziom ciepła prania w pralce: gorący oraz symbol 60 stopni – jest to jeden z najwyższych stopni ciepła jaki pojawia się na metkach ubrań. Symbol gorącego prania ma cztery kropki. Ta opcja umożliwia pranie odzieży w temperaturze wody 60°C lub 140°F. Używanie gorącej wody to najskuteczniejszy sposób na usunięcie najbardziej uporczywych zabrudzeń z odzieży.

Poziom ciepła prania w pralce odkażanie – odkażanie oznacza najwyższą temperaturę wody około 70°C lub 160°F. Symbol plus oznacza odkażanie- sanitize. Czasami zamiast znaku plus używane jest pięć kropek.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię