Domowe sposoby na blizny

Oprócz konwencjonalnych metod leczenia blizn (lasery, operacje, złuszczanie kwasami) istnieją również domowe sposoby na poprawienie ich wyglądu a nawet całkowite usunięcie. Wśród nich, na szczególną uwagę zasługują poniższe surowce:

1. Woda kokosowa

Bogata w witaminy, minerały i antyoksydanty woda kokosowa stymuluje produkcję kolagenu i elastyny oraz jest w stanie znacząco przyspieszyć gojenie się blizn. Aby uzyskać pożądane efekty, należy nałożyć ją bezpośrednio na bliznę za pomocą wacika i powtarzać tę czynność co najmniej dwa razy dziennie, aż do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.

 

2. Olejek z róży Mosqueta

Jest to olej roślinny bogaty w witaminy E i K, wielonienasycone kwasy tłuszczowe i retinol, który stymuluje odnowę komórek. Pomaga uelastycznić skórę i w naturalny sposób przyczynia się do resorpcji blizn. Kilka kropli dziennie nanieść na bliznę i delikatnie wmasować.

3. Ziemniaki

Ziemniaki posiadają zdolność do rewitalizacji tkanek i ochrony skóry przed infekcjami, ale stosowanie surowego ziemniaka na bliznę wymaga trochę czasu. W celu uzyskania zadowalających wyników, należy zetrzeć kawałek i przyłożyć go do blizny na co najmniej 30 minut, a następnie spłukać leczoną część ciała. Powtarzać aplikację codziennie wieczorem przed położeniem się do łóżka.

4. Olej z kiełków pszenicy

Olej z kiełków pszenicy jest bogaty w witaminę E. Ze względu na tę właściwość jest uważany za odpowiedni do pielęgnacji blizn w naturalny sposób. Dzięki niemu skóra staje się bardziej elastyczna, a komórki odnawiają się. Na bliznę nakładamy niewielką ilość oleju i wmasowujemy do całkowitego wchłonięcia.

 

5. Mąka z ciecierzycy

Mąka z ciecierzycy jest doskonałym środkiem złuszczającym i rewitalizującym skórę, stymuluje aktywację komórek i wspomaga proces gojenia. Aby ją zastosować do leczenia blizn, należy dodać odrobinę mąki z ciecierzycy do łyżki naturalnego jogurtu lub miodu i wetrzeć w pożądane miejsce. Aplikować na pół godziny, a następnie spłukać zrost. Zabieg należy powtarzać co najmniej dwa razy dziennie.
Należy nadmienić, że przy zachowaniu regularności zabiegów domowe sposoby na blizny mogą przynieść wyjątkowo zadowalające rezultaty.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię