Domowy skuteczny sposób na mszyce! Wyprobuj go już teraz!

Żerują na twoich uprawach – mszyce, to najczęstsze zmartwienie zarówno początkującego, jak i doświadczonego ogrodnika. Rozmnażają się w mgnieniu oka i zanim zdążysz zareagować, zaczynają doszczętnie niszczyć twój ogród.

Walka z mszycami bywa katorgą. Zanim jednak sięgniemy po powszechnie dostępne środki chemiczne, warto zastosować te sprawdzone domowe sposoby!

Jedyną szansą na pozbycie się plagi mszyc z twojego ogrodu jest oprysk. Gdy tylko zauważysz, że szkodniki zaatakowały rośliny, trzeba natychmiast przystąpić do działania. Mszyce stwarzają zagrożenie dla wszystkich roślin, od uprawnych, aż po drzewa. Przebijają roślinę, przystosowanym do tego aparatem gębowym (tzw. kłujka) i wysysają z rośliny drogocenne soki, w wyniku ataku tych szkodników, roślina jest więc pozbawiona kluczowych substancji odżywczych. Dodatkowym problemem są choroby, które przenoszą mszyce. Gdy kolonia mszyc na jednej roślinie jest zbyt liczna, pojawiają się samice ze skrzydłami i w taki sposób zainfekowane zostają kolejne.

Jak z nimi walczyć? Czym prędzej zastosować jeden z domowych oprysków!

Oprysk z czosnku na mszyce

  • 200 g zmielonego czosnku
  • 10 litrów wody

Zmielony czosnek zalać wodą i dokładnie wymieszać. Odstawić na około 15 min, a po tym czasie odcedzić wodę do dużego naczynia. W ten sposób powstanie koncentrat do oprysków. Przed użyciem roztwór rozcieńczyć w proporcji 1:1, tak przygotowaną mieszanką spryskiwać rośliny.

Oprysk na mszyce z cebuli

Jeśli mamy więcej czasu, możemy przyrządzić inną wersję tego repelentu na mszyce.

  • 200 g łupin z cebuli
  • 10 litrów wody

Łupiny cebuli zalać 10 litrami wody i odstawić na przynajmniej 4 dni. Następnie odcedzić łupiny i spryskiwać bezpośrednio na miejsca zainfekowane przez mszyce co 2-3 dni. By oprysk nie zaszkodził roślinie, należy wykonywać go, dopiero gdy słońce nie będzie padało bezpośrednio na rośliny (kropelki wody na liściach zadziałają jak szkiełka powiększające i możemy sparzyć roślinę).

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię