Imperfect Foods – zakupy spożywcze z misją walki z marnotrawstwem

Założyciele firmy Imperfect Foods wpadli na genialny pomysł i nowe rozwiązanie w dostarczaniu produktów spożywczych do domu klienta.

 

Otóż postawili nie tylko na jakość, przystępność cenową i sezonowość , ale również walkę z marnotrawstwem i ochronę środowiska.

Firma koncentruje się na dostarczania sezonowych, kosmetycznie niedoskonałych produktów po przystępnych cenach. Misją firmy jest wyeliminowanie marnotrawienia jedzenia i zbudowania lepszego systemu żywnościowego dla wszystkich. Jak mówią przedstawiciele firmy „nasze produkty mają tylko brzydki wygląd – nigdy złą jakości.”

Firma założona w 2015 roku oferuje system co tygodniowego dostarczania sezonowych warzyw i owoców oraz nabiału, mięsa i ryb w cenach do 30 procent taniej niż ceny w sklepach spożywczych. Jak jest to możliwe? Otóż jak mówią ich produkty są niedoskonałe. Firma charakteryzuje niedoskonałość produktów jako:

  • Uszkodzenia kosmetyczne -owoce, warzywa czy też orzechy możemy otrzymać lekko „okaleczone”.
  • Nadwyżka zapasów – obfitość zbiorów może zalać rynek większą ilością danego produktu niż było to przewidywane.
  • Niski popyt – na dobre, zdrowe produkty, które nagle nie są modne.
  • Krótki termin ważności – wiele sklepów spożywczych przyjmuje na swoje półki produkty o bardzo długim terminie ważności.
  • Zmiana wyglądu opakowania -wiele firm zmienia opakowania produktów. Stare wraz z zawartością często lądują na śmietniku.
  • Czytaj także: Światło słoneczne może rozwiązać światowy kryzys czystej wody

Imperfect Foods oferuje wiele opcji co tygodniowych zakupów dostosowanych do ilości osób w rodzinie, diety jaką przestrzegają oraz najważniejszego posiłku wśród domowników – śniadanie, lunch, obiad. Do wyboru są rodziny 2-, 4- i 5+ osobowe. Preferencje dietetyczne obejmują dietę różnorodną, niskowęglowodanową, wegetariańską i wegańską. Firma również oferuje wybór produktów z nastawieniem na organiczne lub regularne. Średnia tygodniowa cena zakupów spożywczych dla rodziny 4-sobowej przestrzegającej diety różnorodnej wynosi $60.

 

https://www.imperfectfoods.com/

Kolejne miasto w USA wprowadza zakaz sprzedaży balonów

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię