Jak spakować walizki, aby nie podpaść funkcjonariuszom TSA?

Planowanie z wyprzedzeniem i odpowiednie spakowanie przedmiotów ułatwi ci przejście przez kontrolę bezpieczeństwa i podróż.

 

Transportation Security Administration posiada szereg zasad dla podróżujących samolotem. Nieprzestrzeganie ich może nie tylko spowodować, że nie dotrzesz do miejsca docelowego, ale również może zakończyć się karami cywilnymi a nawet więzieniem.

Jeśli nie jesteś pewien czy możesz konkretny przedmiot zapakować ze sobą przedstawiciele TSA sugerują, aby zrobić zdjęcie i wysłać zapytanie do AskTSA na Facebook Messenger lub Twitter. Jak twierdzą, odpowiadają na pytania każdego dnia.

 

Co możesz a czego nie możesz spakować do walizki? Oto lista przedmiotów, o które podróżni najczęściej pytają. Funkcjonariusze TSA uczulają, aby sprawdzić dokładne zasady przewożenia przedmiotów oznaczonych z gwiazdką:

Przedmiot Torba podręczna Torba rejestrowana
Aerosol Insecticide

Spray owadobójczy – są dozwolone w torbach rejestrowanych, o ile nie są oznaczone jako materiał niebezpieczny (HAZMAT).

NIE TAK*
Air Mattress with Built-in Pump
Materace na powietrze z wbudowaną pompką
TAK TAK
Airbrush Make-up Machine
Maszyna do makijażu aerografem – urządzenia zawierające baterie litowo-metalowe lub litowo-jonowe należy przewozić w bagażu podręcznym. Większość innych urządzeń konsumenckich zawierających baterie jest dozwolona w bagażu podręcznym i rejestrowanym. Więcej informacji https://www.faa.gov/hazmat/packsafe/more_info/?hazmat=20
TAK* TAK*
Alcoholic beverages

 Alkohol –   przed zabraniem na pokład jakichkolwiek napojów alkoholowych skontaktuj się z linią lotniczą. Przepisy FAA zabraniają podróżnym spożywania alkoholu na pokładzie samolotu, chyba że są obsługiwani przez stewardesę.

·       Napoje alkoholowe zawierające więcej niż 24%, ale nie więcej niż 70% alkoholu, są ograniczone do przewożenia w rejestrowanych bagażach (bagaż pokładowy) do 5 litrów (1,3 galona) na pasażera i muszą znajdować się w nieotwartych opakowaniach detalicznych.

·       Napoje alkoholowe o zawartości alkoholu 24% lub mniej nie podlegają ograniczeniom w bagażu rejestrowanym.

·       Minibutelki alkoholu w bagażu podręcznym muszą wygodnie mieścić się w jednym woreczku wielkości 1 kwarty według zasady 3-1-1

TAK

Buteleczki do 3.4 uncji/100 ml

TAK
Alcoholic beverages over 140 proof
Alkohol powyżej 140 proof – zalicza się alkohol o zawartości alkoholu powyżej 70% (ponad 140 proof), w tym alkohol zbożowy i rum 151 proof.
NIE NIE
Ammunition
Naboje – amunicja do broni strzeleckiej musi być bezpiecznie zapakowana w pudła z włókien, drewna lub metalu lub inne opakowania przeznaczone specjalnie do przenoszenia niewielkich ilości amunicji. Zapytaj linię lotniczą o ograniczenia lub opłaty.
NIE TAK*
Antlers
Poroże – Możesz przewozić ten przedmiot w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym. Skontaktuj się z linią lotniczą, czy przedmiot zmieści się w schowku nad głową lub pod siedzeniem samolotu.
TAK TAK
Arc Lighters, Plasma Lighters, Electronic Lighters, E-Lighters
Zapalniczki – podróżny musi podjąć środki zapobiegające niezamierzonemu uruchomieniu elementu grzejnego na pokładzie samolotu.·       Przykłady skutecznych środków zapobiegających niezamierzonej aktywacji obejmują między innymi: wyjęcie baterii z zapalniczki; umieszczenie zapalniczki w etui ochronnym; i/lub za pomocą osłony ochronnej, zatrzasku zabezpieczającego lub urządzenia blokującego na przycisku włączania zapalniczki.·       Każda bateria litowo-jonowa nie może przekraczać 100 Wh w watogodzinach lub w przypadku baterii litowo-metalowych zawartość litu 2 gramy.·       Ładowanie urządzeń lub akumulatorów na pokładzie samolotu jest niedozwolone.
TAK* NIE
Baby Powder
Puder dla dzieci – substancje w proszku większe niż 12 uncji. / 350 ml należy umieścić w oddzielnym pojemniku na przesiewowe badania rentgenowskie.
TAK TAK
Axes and Hatchets

Siekierki i toporki

NIE TAK
Baby Carrier
Nosidełko dla dziecka
TAK TAK
Baby Formula
Formuła dla dzieci – mieszanka pokarmowa, mleko matki, napoje dla małych dzieci i żywność dla niemowląt lub małych dzieci (w tym saszetki na puree) w ilościach większych niż 3,4 uncji lub 100 mililitrów są dozwolone w bagażu podręcznym i nie muszą mieścić się w torbie o pojemności kwarty.
Zapoznaj się z zasadą 3-1-1.
TAK* TAK
Baby Wipes
Chusteczki nawilżone
TAK TAK
Balloons
Balony – bez powietrza
TAK TAK
Bang Snaps
Petardy, „strzelające diabełki”
NIE NIE
Baseball Bats
Kije do baseballa
NIE TAK
Basketballs/Baseballs/Footballs/Soccer Balls, Bowling and Bocce Balls
Piłki do grania
TAK TAK
Battery powered wheel chairs and mobility devices
Wózki inwalidzkie i urządzenia do poruszania się na baterie – sprawdź przepisy dotyczące baterii litowych i innych.
NIE TAK*
BB Guns
Pistolet na śrut – Skontaktuj się z linią lotniczą, aby sprawdzić, czy zezwalają na broń palną w bagażu rejestrowanym.
NIE TAK*
Bear spray, Butane, Propane
Spray na niedźwiedzie, butan, butelki z propanem
NIE NIE
Bicycles
Rowery i akcesoria – sprawdź z linią lotniczą
TAK TAK
Self-Defense Weapons
Broń do samoobrony
NIE TAK
Blender, Bread Machine
Miksery, maszyny do chleba
NIE TAK
Food
Jedzenie/żywność – stałe artykuły spożywcze (nie płyny ani żele) można przewozić w bagażu podręcznym lub bagażu rejestrowanym. Żywność w płynie lub żelu o wadze większej niż 3,4 uncji nie może być przewożona w bagażu podręcznym i jeśli to możliwe, powinna zostać umieszczona w bagażu rejestrowanym.
TAK TAK
Box Cutters, Brass Knuckles, Bows and Arrows
Noże do pudeł, mosiężne kastety, łuki i strzały
NIE TAK
Binoculars
Lornetka
TAK TAK
Bottle Opener
Otwieracz do butelek
TAK TAK
Blood Sugar Test Kit
Zestaw do badania poziomu cukru we krwi·       Do pomp insulinowych i materiałów eksploatacyjnych musi być dołączona insulina, a insulina w jakiejkolwiek formie lub dozownik musi być wyraźnie zidentyfikowana.
TAK TAK
Camera Monopod
Monopod do aparatu
TAK TAK
Camp Stove
Kuchenki kempingowe – dozwolone w bagażu podręcznym lub rejestrowanym tylko wtedy, gdy są opróżnione z całego paliwa i oczyszczone tak, aby nie pozostały opary ani pozostałości paliwa.
TAK* TAK*
Canned Foods
Żywność w puszkach – niektóre dozwolone są w bagażu podręcznym, wszystkie w rejestrowanym
TAK* TAK
Cremated Remains
Ludzkie prochy – niektóre linie lotnicze nie zezwalają na przewóz w żadnym bagażu. Skontaktuj się z linią lotniczą, aby dowiedzieć się więcej o ograniczeniach.
TAK* TAK
Curling Iron with cord and cordless

·       Lokówka z kablem

·       Lokówka bez kabla

TAK*

TAK*

TAK*

NIE

Medical Marijuana
Medyczna marihuana – marihuana i niektóre produkty z konopi indyjskich, w tym niektóre olejki kannabidiolowe (CBD), pozostają nielegalne na mocy prawa federalnego, z wyjątkiem produktów, które zawierają nie więcej niż 0,3 procent THC w przeliczeniu na suchą masę lub które są zatwierdzone przez FDA.
TAK* TAK*
Pepper Spray
Gaz pieprzowy – jeden 4 uncjowy (118 ml) pojemnik z buzdyganem lub gazem pieprzowym jest dozwolony w bagażu rejestrowanym pod warunkiem, że jest wyposażony w mechanizm zabezpieczający przed przypadkowym wyładunkiem.
NIE TAK
Samsung Galaxy Note 7 NIE NIE
Sleeping Bag
Śpiwory
TAK TAK
Ski Poles, Snow Cleats, Crampons
Kijki narciarskie, Knagi śnieżne, Raki na buty
NIE TAK
Snowshoes
Śniegowce
TAK TAK

 

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię