Jesień w Indianie

Wielu z nas co roku z niecierpliwością czeka na dramatyczne zmiany koloru listowia jesienną porą. Podróż przez las czy park kiedy to kolory zmieniają się z zielonego na jasnożółty, pomarańczowy, czerwony i szkarłatny jest jedną z największych turystycznych jesiennych atrakcji.

Według tegorocznego Farmers’ Almanac w Indianie natura zaprezentuje swoje jesienne piękno w pełnej okazałości między 5 a 21 października w północnej części stanu i między 12 a 28 października w południowej.

 

Znawcy tematu twierdzą, że poniższe 8 miejsc powinno się znaleźć na liście do zobaczenia każdego lubiącego jesień i jesienne listowie:

Clifty Falls State Park – Madison, IN

Położony przy Route 56 na zachód od Madison park stanowy położony jest wśród wzgórz porośniętych lasem liściastym z widokiem na rzekę Ohio. Wijąca się droga usłana drzewami przez park, wodospady, klify, wzgórza i wąwozy zapewniają zapierające dech w piersiach widoki.

Spring Mill State Park – Mitchell, IN

Spring Mill State Park  oferuje tereny porośnięte dębami, malownicze wzgórza, przepływającą przez park rzekę i pionierską wioskę z XIX wieku. W okolicy znajduje się również Virgil I. Grissom Memorial – hołd dla astronauty Virgila I. „Gussa” Grissoma, pioniera amerykańskiego programu kosmicznego.

Brown County State Park – Nashville, IN

Największy park w Indianie. Zajmuje aż 16 000 akrów. Malownicze przejażdżki, szlaki turystyczne, przejażdżki konno, sklepiki. Nazywany „Małymi Smokies” ze względu na podobieństwo tego obszaru do Great Smoky Mountains i prawie 30 mil dróg usłanych drzewami.

Parke County

Gmina Parke leży w zachodniej części stanu Indiana, wzdłuż rzeki Wabash. To Światowa Stolica Mostów Krytych. Aż 31 krytych mostów znajduje się na terenie tej gminy, wszystkie położone w rustykalnych, czarujących miejscach w otoczeniu natury. Co roku odbywa się tam Parke County Covered Bridge Festival. W tym roku w dniach 14 – 23 października w miejscowościach Rockville, Bridgeton, Mansfield, Montezuma, Bellmore, Bloomingdale, Mecca, Rosedale, Tangier i Billie Creek Village.

Hoosier National Forest – Bedford, IN

Hoosier National Forest obejmuje jeden obszar rekreacyjny i jedyny obszar dzikiej przyrody z jeziorem Monroe i wzgórzem Hardin. Charles C. Deam Wilderness zajmuje prawie 13 000 akrów lasów z dziką i prymitywną naturą, których listowie oferuje niepowtarzalne jesienne widoki.

 

Turkey Run State Park – Marshall, IN

Park oferuje naturalne cuda geologiczne, wąwozy, piaskowce, spacery w lasach dziewiczych i podziwianie malowniczych widoków wzdłuż Sugar Creek. Warto również odwiedzić domek pułkownika Richarda Liebera.

McCormick Creek State Park – Spencer, IN

Spektakularny wapienny kanion, potok i malownicze wodospady to tylko kilka z wielu naturalnych cudów tego parku. Park oferuje szlaki piesze usłane różnorodnymi drzewami liściastymi, korzennymi krzewami i rodzimymi kwiatami oraz Rezerwat Przyrody Jaskini Wilczej.

Shades State Park – Waveland, IN

Piaskowce, wąwozy oraz Rezerwat Przyrody Pine Hills z głębokimi kaniona i widokiem na Indian Creek i Sugar Creek. Główną cechą rezerwatu jest „Kręgosłup diabła”, wysoki na 100 stóp kamienny grzbiet, który jest ledwie wystarczająco szeroki, aby szlak mógł przez niego przejść. Od 1968 roku jest wyznaczony jako Narodowy Zabytek Przyrody.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię