Najpopularniejsze kolory świec i ich znaczenie

Płonące świece są interpretowane jako symbol ludzkiego życia, zaś kolory odnoszą się do żywiołów, które mogą wspierać ciało, umysł i duszę.

Kolory działają bardzo silnie na człowieka, dlatego wykorzystywane są w różnych terapiach m.in w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej. Sprawdź jaki kolor będzie odpowiadał twoim potrzebom!

KOLOR: BIAŁY

Biała świeca symbolizuje odnowę, oczyszczenie, pomaga w sferze psychicznej oraz w rozpoczynaniu nowych działań. Rozprasza złe moce, ułatwia osiągnięcie wewnętrznego spokoju i harmonii. Biały przywodzi nam na myśl spokój, porządek, czystość intencji. Zapal ten kolor świecy, aby uwolnić się od negatywnych uczuć.

KOLOR: ZIELONY

Znaczenie zielonego koloru świec to m.in: spokój, płodność, odmłodzenie czy ukojenie i zamożność. Świece tego koloru chronią relacje, ludzi i miejsca, symbolizują również powodzenia, dobrobyt, sprawność fizyczną oraz zdrowie. Świece te warto zapalić, gdy zakładasz nową firmę bądź chcesz zwiększyć zyski czy pozyskać nowych kontrahentów.

KOLOR: ŻÓŁTY

Żółta świeca pobudza umysł, wspomaga proces uczenia się i dążenia do sukcesów. Ponadto, chroni w podróży i działaniu oraz pomaga w ważnych rozmowach, spotkaniach biznesowych czy podczas zawierania umów.

 

KOLOR: FIOLETOWY

Fioletowy kolor świecy wzmacnia każdy czar, symbolizuje ochronę w sferze duchowej czy pomaga w medytacji oraz w rozwijaniu psychiki i kreatywności. Kolor ten chroni przed negatywną energią, uzdrawia, usuwa negatywną karmę. Jeśli masz kłopoty, zapal tą świece, gdyż wyciszy cię, napełni spokojem i przyniesie Ci wewnętrzne wyciszenie.

KOLOR: NIEBIESKI

Znaczenie niebieskiej barwy świec odnosi się do wewnętrznego spokoju, mądrości, inspiracji, prawdy i ochrony. Symbolika tego koloru również odnosi się do wyższych uczuć religijnych, podróży astralnych i proroczych snów. Pomaga lepiej się zregenerować, gdy mamy trudny okres w pracy czy życiu.

KOLOR: CZARNY

Kolor czarny ma znaczenie pozytywne i negatywne. W negatywnym znaczeniu czarne świece symbolizują zniszczenie, rozproszenie, pochłonięcie czy usunięcie czegoś. Pozytywna symbolika odnosi się do rozwiązywania tajemnic, oddalania negatywnych wpływów, odpędzenia złych mocy i pozbycia się poczucia winy, żalu czy niepewności. Ponadto, pomaga w dojściu do właściwych wniosków. Czarną świecę warto palić, gdy coś w Twoim życiu się kończy, wówczas skorzystasz z jej porządkującej i oczyszczającej mocy.

KOLOR: CZERWONY

Czerwony kolor świecy symbolizuje siłę życiową, witalność, moc, determinację, szczęście i namiętność. Ten kolor świecy stanowi ochronę przed wypadkami i ochronę zdrowia. Energia, siła fizyczna i psychiczna, odwaga i entuzjazm to kolejne znaczenia czerwonego koloru świecy. Czerwony rozbudza seksualność i ochotę na seks, wprawia zakochanych we właściwy nastrój, z tego powodu jest elementem każdej randki.

KOLOR: POMARAŃCZOWY

Pomarańczowy kolor dodaje energii, oznacza radość, optymizm i pobudzenie. Chroni również ludzi i mienie, zachęca do odniesienia sukcesu. Warto zapalić świece w tym kolorze, gdy dokucza nam spadek energii i motywacji. Zaleca się stosowanie tego koloru świec w ciągu dnia, gdyż wieczorem mogą powodować trudności ze snem.

KOLOR: RÓŻOWY

Symbolika różowego kolor to romantyczna miłość, przyjaźń, pojednanie, szczęście. Zapewnia harmonię życiową, pogodę ducha, spokój, opiekę i ochronę. Kolor ten łączy się z czakrą serca – pomaga je otwierać, łagodzi ból, smutek i żal. Jeśli w ostatnim czasie straciłeś kogoś bliskiego i cierpisz po stracie, różowy kolor świec pomoże Ci przetrwać ten najtrudniejszy czas.

KOLOR: SZARY

Szary kolor świec symbolizuje elegancję, stateczność, powagę i równowagę. Kojarzy się również ze srebrem, działa tonująco i harmonizująco. Gdy podczas kolacji chcesz wypaść wyjątkowo dobrze, zastosuj ten kolor.

KOLOR: ZŁOTY

Symbolika tego koloru odnosi się do energii słońca i sukcesu. Zapal, gdy osiągnąłeś sukces, w ramach podziękowania czy wyrażenia wdzięczności.

KOLOR: BRĄZOWY

Kolor ten symbolizuje energię Ziemi. Pozwala połączyć się z jej energią oraz siłami przyrody. Wspomaga siły fizyczne, koncentrację, chroni zdrowie Twoich zwierząt. Zapal tą świecę, aby poprawić swoją sytuację finansową.

KOLOR: PURPUROWY

Kolor ten kojarzy się jako kolor królewski, który posiada wysoką wibrację. Zapal ją jeśli chcesz poprawić relacje rodzinne, doprowadzić do zgody, umocnić przyjaźń czy zastosować ją w celach zdrowotnych.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię