Kosmetyka twarzy krok po kroku

Podstawą wszelkich zabiegów higienicznych jest oczyszczenie. Nie inaczej w przypadku twarzy. Usunięcie resztek makijażu i innych zanieczyszczeń można przeprowadzić na kilka różnych sposobów.

Etap pierwszy: płyn micelarny.

Pozwala usunąć makijaż i wierzchnią warstwę zanieczyszczeń, przed przystąpieniem do mycia. Płynem należy nasączyć waciki i przecierać twarz, wymieniając je za każdym razem, aż po przemyciu skóry będą czyste.

Etap drugi: mycie.

Najbardziej popularny sposób – czyli woda z mydłem, nie jest korzystny dla delikatnej skóry twarzy. Warto zastąpić go naparami ziołowymi lub specjalnymi preparatami do mycia. Te w piance są delikatne i przyjazne dla cery, a wykazują wysoką skuteczność.

 

Etap trzeci. Peeling lub maseczka oczyszczająca.

Ten zabieg warto stosować nie częściej niż raz w tygodniu.

Etap czwarty. Tonizowanie.

Dokładnie oczyszczonej skórze trzeba przywrócić właściwe pH. W tym celu należy ją przetrzeć wacikiem nasączonym w toniku. Można też nalać preparat na dłonie i delikatnie wklepać w skórę, pokrywając całą jej powierzchnię na twarzy.

Etap piąty. Nawilżenie i pielęgnacja.

Po dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy przychodzi czas na krem. Ten, odpowiednio dobrany do wieku, pory dnia i rodzaju skóry, nakładać należy delikatnymi, okrężnymi ruchami, od dołu do góry, na całą powierzchnię szyi i twarzy. Wcześniej, w razie potrzeby można zastosować też serum. Punktowo, lub na większe powierzchnie.

Posłuchaj naszych podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię