Ma 11 lat i IQ większe od Einsteina

Ma tylko 11 lat a magazyn Forbes umieścił ją na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet. Adhara Pérez Sánchez pochodzi z Meksyku i cierpi na autyzm.

Jej iloraz inteligencji jest znacznie wyższy niż Alberta Einsteina czy Stephena Hawkinga. Pomimo swojego wieku 11-letnia Adhara poszła już na studia, a w przyszłości planuje zostać astronautką.

Historia tej jedenastoletniej dziewczynki zdążyła już obiec cały świat. Jej IQ wynosi 162 punkty co sprawia, że ma większy iloraz inteligencji od Alberta Einsteina aż o 2 punkty. Adhara aktualnie studiuje inżynierię przemysłową a w przyszłości chcę zostać astronautką i pracować w NASA. Nastolatce udało się już trafić na listę 100 najbardziej wpływowych kobiet według magazynu Forbes.

Gdy matka jedenastolatki zauważyła, że jej córka bardzo się wyróżnia na tle rówieśników poszła z nią do psychologa. Była też zaniepokojona tym, że dziewczynka miała duże trudności z nawiązywaniem kontaktu z ludźmi oraz problemy w komunikowaniu się z innymi.

 

„Bawiła się klockami, ustawiając je wszystkie w rzędach. Zawsze się kołysała w swoim foteliku podczas spożywania posiłku. To mogło trwać godzinami” – powiedziała mama nastolatki Nallely Sánchez. Podczas badań zdiagnozowano u niej autyzm.

W wieku 5 lat Adhara skończyła szkołę podstawową a rok później była już absolwentką gimnazjum. Mając zaledwie 8 lat ukończyła liceum. W tej chwili nastolatka uczęszcza na uniwersytet w Mexico City, gdzie studiuje inżynierię przemysłową.

Jakiś czas temu Adhara odbyła spotkanie z dyrektorem generalnym Meksykańskiej Agencji Kosmicznej, Salvadorem Landerosem Ayalą. „Jesteś bardzo inteligentną dziewczynką i cieszę się, że jednym z twoich celów jest zostać astronautką. Będąc tak młodą, już motywujesz wiele dziewcząt i chłopców do zainteresowania się kosmosem i dyscyplinami naukowymi, technologią i matematyką” – powiedział Landeros do jedenastolatki.

Młoda dziewczyna obecnie pracuje nad sowim pierwszym wynalazkiem. Chodzi o bransoletkę, która ma pomóc zrozumieć rodzicom emocje ich dzieci, które są chore na autyzm.

Ile człowieka jest… w psie?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię