Ma dwie strony. Użycie odpowiedniej ma znaczenie

Folię aluminiową w swoim domu ma chyba każdy. Ma ona bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Folia aluminiowa ma dwie strony: matową i błyszczącą.

Większość ludzi nie wie, jakie znaczenie ma to, w jaki sposób zabezpieczy folią żywność.

 

Folia aluminiowa używana jest w kuchni do zabezpieczenia żywności przed temperaturą, zapachami lub wysychaniem. Używana do pieczenia mięsa sprawia, że jest ono bardziej soczyste. Wędliny czy ciasta zapakowane w folię, dłużej zachowują swoją świeżość, nie tracą aromatu i zapachu.

Stosując folię aluminiową do pieczenia, ważne jest to, aby użyć jej odpowiedniej strony. Folia ma dwie strony: matową i błyszczącą. Jedna z nich zatrzymuje ciepło, a druga je przepuszcza.

 

Potrawy, które chcemy upiec w piekarniku zawijamy w taki sposób,, aby błyszcząca strona folii była od wewnątrz, a matowa na zewnątrz. Matowa strona folii aluminiowej przepuści wówczas temperaturę, natomiast błyszcząca zatrzyma ją wewnątrz. Tym sposobem potrawa upiecze się dużo szybciej. Błyszczącą stroną folii aluminiowej do wewnątrz owijamy też żywność, gdy nie chcemy by zbyt szybko ostygła.

Matową stronę folii aluminiowej stosujemy wtedy, gdy zależy nam, aby żywność zachowała dłużej świeżość. Wędliny, kanapki czy inne produkty, które przechowujemy w lodówce, powinny być zawinięte w taki sposób, aby matowa strona folii była od środka. Błyszcząca zaś- na zewnątrz. Jeśli zabieramy ze sobą żywność, a na dworze jest gorąco- pamiętajmy aby matowa strona folii aluminiowej była do wewnątrz. Błyszcząca strona folii będzie odbijać ciepło, dzięki czemu jedzenie tak szybko się nie nagrzeje i dłużej pozostanie świeże.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię