Miejsca, w których możesz żyć za mniej niż 800 USD miesięcznie

Bali

Myślisz o przeprowadzce za granicę? Jeśli przystępność cenowa jest wysoko na liście „niezbędnych rzeczy”, rozważ te piękne miejsca, w których samotni emigranci mogą żyć za mniej niż 800 USD miesięcznie.

1. Buenos Aires, Argentyna

Według Nomad List, koszt utrzymania samotnego emigranta, który planuje osiedlić się w Buenos Aires wynosi około 500 USD miesięcznie. Przeprowadzka wraz z rodziną do tego osławionego miasta Ameryki Łacińskiej ma być niewiele droższa, koszty życia wyniosą ok 900 USD miesięcznie. Te wydatki zakładają życie w centrum miasta lub na przedmieściach w warunkach klasy średniej.

2. George Town, Malezja

George Town to stolica wyspy Penang, jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Malezji. Chociaż większość ludzi przybywa tu na krótkoterminowe wakacje, rośnie również populacja emigrantów, których przyciąga oszałamiające piękno wyspy i przystępna cena. Emigrant chcący osiedlić się tu na dłużej może spodziewać się kosztów ok 750 USD miesięcznie, koszty dla czteroosobowej rodziny to wydatek rzędu 1750 USD miesięcznie (w warunkach klasy średniej).

 

3. Medellín, Kolumbia

Medellín przez ostatnie pół dekady ogromnie zyskał na popularności. Miasto oferuje nie tylko żywą mieszankę starych i nowych, zapierających dech w piersiach krajobrazów oraz aktywne życie nocne, ale jest również wyjątkowo przystępną cenowo opcją dla emigrantów. Samotny emigrant zapłaci około 700 dolarów miesięcznie za styl życia klasy średniej w centrum miasta. Czteroosobowa rodzina poszukująca spokojniejszego stylu życia może osiedlić się na okolicznych przedmieściach za około 1800 USD miesięcznie.

4. Bali, Indonezja

Najbardziej przystępną opcją na tej liście jest raj na wyspie Bali. Wydaje się być ona wymarzonym miejscem dla wszystkich, którzy cenią rajskie plaże. Samotny emigrant może zamieszkać na Bali licząc się z kosztami 400USD miesięcznie. Czteroosobowa rodzina może żyć w równie przystępnej cenie za około 900 dolarów miesięcznie.

 

5. Quito, Ekwador

700 USD miesięcznie to wszystko, czego potrzebujesz jako pojedynczy emigrant, aby wygodnie żyć w Quito w Ekwadorze. Czteroosobowa rodzina może cieszyć się życiem w tym starożytnym mieście Inków położonym na niższych zboczach wulkanu Pichincha za około 1600 dolarów miesięcznie. Obie sytuacje zakładają styl życia klasy średniej, co pozwala tym, którzy są otwarci na życie w skromniejszych warunkach, płacić jeszcze mniej.

Phoenix – 25 ciekawostek o stolicy Arizony

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię