Dlaczego warto przeprowadzić się do Kolorado?

Kolorado wielokrotnie okrzyknięte niesamowitym miejscem do życia również od lat jest uznane za najzdrowszy stan w kraju. Często nazywane „Kolorowym Kolorado” jest jednym z najszybciej rozwijających się stanów w kraju.

Oto 11 powodów, dla których warto jest rozważyć przeprowadzkę do Kolorado:

1. Rekreacja na świeżym powietrzu

W Kolorado nie będziesz się nudzić. Kolorado jest domem dla jednych z najpopularniejszych i najbardziej malowniczych miejsc na jazdę na nartach i snowboardzie na świecie. W okresie zimowym wiele górskich miejscowości oferuje zaśnieżone trasy i stoki narciarskie. Po dniu na stoku warto odpocząć w ciepłych źródłach, których w Kolorado jest ogromna ilość. W okresie letnim mieszkańcy mogą brać udział we wszystkim, od raftingu, spływów kajakowych i wędkarstwa muchowego po jazdę konną, wędrówki piesze i biwakowanie w jednym z najpiękniejszych parków narodowych kraju – Rocky Mountain National Park.

 

2. Kolorado jest stanem przyjaznym dla podatków

Kolorado to stan niskich podatków w porównaniu do stawek w innych stanach. Kolorado ma niskie podatki od nieruchomości. Stawkę podatku dochodowego w wysokości 4,55 procent. Ponadto Kolorado ma najniższy podatek od sprzedaży ze wszystkich stanów z podatkiem od sprzedaży – 2,90 procent. System podatkowy w Kolorado zajmuje 20. miejsce w rankingu Stanowego Indeksu Klimatu Podatkowego dla Biznesu 2022.

3. Życie w Kolorado to ciągłe wakacje

Dzięki łatwemu dostępowi do lasów, parków, ośrodków narciarskich i miejsc wakacyjnych mieszkańcom łatwo jest żyć tak, jakby byli na wakacjach przez cały rok. Oprócz zajęć rekreacyjnych kurorty oferują mnóstwo atrakcji kulturalnych, wspaniałe restauracje, Spa i butiki.

4. Kolorado oferuje oszałamiającą naturę

Natura w tym stanie zachwyci każdego. Będąc domem dla parków stanowych i narodowych oraz cudów natury, Kolorado ma wszystko, czego może zapragnąć każdy miłośnik przyrody. Nieskazitelne jeziora, majestatyczne góry, jaskinie, ciepłe źródła, spektakularne wodospady i niezwykłe formacje skalne tworzą naturalne piękno stanu.

5. Stan najzdrowszych mieszkańców w kraju

Kolorado od lat znajduje się jeśli nie na pierwszym miejscu to w pierwszej trójce w rankingach najzdrowszych stanów. Najniższy wskaźnik otyłości wśród mieszkańców, niezliczona liczba zajęć na świeżym powietrzu, kultura prozdrowotna, markety ze zdrową żywnością sprzyjają zdrowemu życiu.

6. Kolorado to raj dla miłośników piwa

Dla miłośników piwa to raj na ziemi. W całym stanie nowoprzybyli znajdą ponad 400 uznanych browarów, w tym wszystko, od znanych browarów rzemieślniczych po lokalne minibrowary. W stanie nie brakuje słynnych festiwalach piwa, w tym w Colorado Brewers’ Festival i popularnym Great American Beer Festival.

7. Stan ogromnego wzrostu gospodarczego

Kolorado jest domem dla jednej z najsilniejszych i najzdrowszych gospodarek stanowych w Stanach Zjednoczonych. Kolorado ma ogromny wzrost gospodarczy, co oznacza mnóstwo nowych miejsc pracy. Stopa bezrobocia jest na historycznie niskim poziomie. Zgromadzenie Ogólne Kolorado wskazuje na wielu przedsiębiorczych mieszkańców stanu i innowacyjne branże jako powód tej siły. Główne branże to rolnictwo, turystyka, technologia, biochemia, lotnictwo, rolnictwo i górnictwo.

8. Stan legalnej marihuany

Jeśli ktoś lubi używki tego rodzaju, w Kolorado marihuana nie jest tematem tabu. Rekreacyjne używanie marihuany jest legalne. W 2012 roku stan Kolorado stał się jednym z dwóch stanów, które jako pierwsze zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych.

9. Eko życie

Dla osób prowadzących ekologiczne życie jest to jeden z najlepszych stanów. Od zdrowej żywności po Eko gadżety. Styl życia tutaj jest o wiele bardziej skoncentrowany na zdrowiu i oferuje łatwy dostęp do recyklingu i energii słonecznej.

10. Dobrze płatne prace

Najlepiej płatne miejsca pracy w Kolorado w 2022 roku to położnicy, chirurdzy, lekarze ogólni, dyrektorzy generalni i piloci linii lotniczych lub inżynierowie lotnictwa. Średnia pensja w Denver, według payscale.com, wynosi 73 000 USD rocznie. Najpopularniejsze zawody w Denver są w branży technologicznej i programistycznej.

11. Kolorado to równowaga między życiem zawodowym a prywatnym

Wielu czołowych pracodawców w stanie zdaje sobie sprawę, że szczęśliwi pracownicy lepiej pracują kiedy są wypoczęci i szczęśliwi. Dlatego też oferują swoim pracownikom wiele tygodni wolnego, zniżki na karnety narciarskie, dni rodzinne, itd.

Dlaczego warto odwiedzić Hawaje?

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię