Najbardziej tajemnicze miejsca w Ameryce

jezioro Michigan

Od zjawisk naturalnych po obiekty stworzone przez człowieka, Ameryka ma wiele tajemniczych miejsc. Niektóre z nich nauka może wytłumaczyć, a inne do dzisiaj są tematem teorii spiskowych i działa sił nadprzyrodzonych.

Oto 8 najbardziej tajemniczych miejsc w USA:

1. Trójkąt Michigan

Jezioro Michigan ma swój własny Trójkąt Bermudzki. Wiele statków zostało zatopionych, doszło do katastrof samolotów i zniknięć statków wraz z ich załogami na obszarze jeziora Michigan utworzonym przez narysowanie linii łączących port Benton w Michigan, Manitowoc w Wisconsin i Ludington w Michigan. Wielu wierzy, że jest to wynikiem występowania UFO i innych zjawisk paranormalnych w tym rejonie.

2. Wyspa Roanoke

Wyspa Roanoke u wybrzeży Północnej Karoliny ma swoją tajemnicę. Cała kolonia ludzi zniknęła w latach osiemdziesiątych XVI wieku, kilkadziesiąt lat po pojawieniu się pierwszej europejskiej osady w Ameryce Północnej. Jedynym śladem po całej kolonii zamieszkujące Roanoke było słowo „Croatoan” wyryte na drzewie. Do dzisiaj nie znaleziono odpowiedzi co stało się z mieszkańcami wyspy. Kilka teorii mówi, że zostali zabici przez rdzennych Amerykanów lub Hiszpanów, albo wybuch jakiejś choroby ich zabił.

3. Wieża Diabła

Pomnik Narodowy Devils Tower to dramatyczny obiekt geologiczny, który wyrasta z pofałdowanej prerii otaczającej region Black Hills w Wyoming. Z daleka wygląda jak majestatyczna góra, ale w rzeczywistości jest wykonany ze stopionej skały, która stwardniała w fascynujące geometryczne kolumny. To miejsce jest święte dla wielu plemion rdzennych Amerykanów. Wciąż jest miejscem ceremonii rdzennych Amerykanów, a także popularnym celem wspinaczki skałkowej i pieszych wędrówek.

Devils Tower

4. Strefa 51

Obiekt Sił Powietrznych powszechnie znany jako Strefa 51, znajdujący się w Nevadzie od dziesięcioleci pobudza wyobraźnię zarówno zwolenników teorii spiskowych, jak i Hollywood. Ściśle tajna baza wojskowa (która nadal działa) jest otoczona jałową pustynią, a tajemnica otaczająca testy samolotów z czasów zimnej wojny doprowadziła do plotek o UFO i kosmitach, eksperymentach rządowych, a nawet zainscenizowanym lądowaniu na księżycu.

5. Wodospad Wiecznego Ognia

W stanie Nowy Jork w parku Chestnut Ridge znajdują się Eternal Flame Falls. Wodospad ten różni się od innych. Otóż za wodospadem widać świecące pomarańczowo-czerwone światło. Jest to wieczny płomień, który jest napędzany naturalnym metanem uciekającym przez szczeliny w skale. Płomień nie jest jednak całkiem wieczny – woda czasami gasi ogień, ale odwiedzający zapalają go ponownie.

Eternal Flame Falls

6. Plaża Papakolea

Świat jest pełen niesamowitych, tętniących życiem plaż z piaskiem zabarwionym różnymi minerałami i chemikaliami. Jedną z najbardziej uderzających „tęczowych plaż” jest Papakolea Beach na Wielkiej Wyspie Hawajów. Znana również jako Green Sand Beach, ta plaża została wyrzeźbiona z boku wulkanu, a jej piaszczyste brzegi mają prawie ten sam odcień co otaczająca trawa, dzięki kryształom oliwinu pozostawionym przez lawę.

7. Roswell

Roswell w stanie Nowy Meksyk stał się synonimem poszukiwań kosmitów po rzekomym rozbiciu się UFO w 1947 roku. Pracownik rancza trafił na pierwsze strony gazet, twierdząc, że znalazł szczątki po katastrofie latającego spodka. Rząd USA wyjaśnił incydent jako rozbity balon pogodowy, chociaż niektórzy ludzie nie uwierzyli w te wyjaśnienia. Do dzisiaj rząd mówi jedno, a ludzie wierzą w drugie.

8. Tor wyścigowy

Death Valley National Park, Kalifornia posiada swoją zagadkę. Położony w dolinie pomiędzy pasmami górskimi Cottonwood i Last Chance Racetrack to suche dno jeziora. Jest najbardziej znana z dziwnie poruszających się po nim skał. Te skały wyglądają, jakby były pchane, turlane przez jakąś tajemniczą siłę po dnie wyschniętego jeziora zostawiają za sobą ślad. Naukowcy odkryli niedawno, że skały są poruszane przez wiatr kiedy dno jeziora jest pokryte lodem.

Death Valley National Park

 

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię