Najlepsze muzea dla dzieci w USA

Strony internetowe USA Today i Parents skompilowały listy najlepszych muzeów dla dzieci w kraju. Listy powstała na podstawie danych zebranych od rodziców i ich pociech oraz oferowanych wystaw i atrakcji.

Oto 12 muzeów dla dzieci wartych odwiedzenia:

1. Crayola Experience – Easton, Pensylwania

W tym muzeum dzieci mogą odkrywać sztukę i technologię. Praktyczna, kreatywna przestrzeń z placem zabaw, sztuką, warsztatami plastycznymi prowadzonymi przez nauczycieli i pokazami naukowymi na żywo, nawet na temat powstania kredek.

2. DoSeum – San Antonio, Teksas

Ich motto brzmi – „to miejsce gdzie umysły zawsze się bawią”. Każdy odwiedzający jest zachęcany do pielęgnowania swojej ciekawości i odkrywania radości płynącej z nauki poprzez STEM, sztukę i umiejętność czytania i pisania. Wystawy, programy, obozy, zajęcia i wycieczki są oferowane dla wszystkich grup wiekowych. Muzeum nawet oferuje zajęcia dla majsterkowiczów i budowę ogrodów.

3. Children’s Museum of Denver – Denver, Kolorado

Muzeum jest podzielone na cztery obszary – Eksploruj, Wyobraź sobie, Zbadaj i Twórz (Explore, Imagine, Investigate and Create). Każdy obszar oferuje jedyny w swoim rodzaju zestaw doświadczeń.

4. Please Touch Museum – Filadelfia, Pensylwania

Muzeum Proszę Dotknij oferuje dwa piętra eksponatów, z których każdy może być dotykany. Dzieci są wręcz zachęcane do dotykania eksponatów.

5. Kohl Children’s Museum – Glenview, Illinois

Kohl Children’s Museum oferuje 175 stałych interaktywnych eksponatów – przygoda, sztuka, budowa, nauka o pszczołach, zwierzętach i wiele innych. Muzeum przeznaczone jest dla dzieci poniżej 8 roku życia.

6. Children’s Museum – Cincinnati, Ohio

W tym muzeum dzieci w wieku 12 lat i młodsze mogą odwiedzić osiem obszarów tematycznych, takich jak The Energy Zone i Kids’ Town, Power of Children, Spaceship Earth, Treasures, Science, Take Me There, Fireworks of Glass. Każdy oferuje dzieciom możliwość nauki, wspinania się i odkrywania.

7. Louisiana Children’s Museum – Nowy Orlean, Luizjana

To muzeum zajmuje ponad 8,5 akrów, dwa piętra interaktywnych eksponatów oraz plac zabaw. Eksponaty obejmują tematy z zakresu umiejętności czytania i pisania, środowiska, STEM, sztuki i kultury oraz zdrowia i dobrego samopoczucia.

8. Mississippi Children’s Museum – Jackson, Mississippi

Muzeum Dziecięce Mississippi kładzie nacisk na obszary umiejętności czytania i pisania, zdrowia i odżywiania, sztuki kulturalnej, STEAM i dziedzictwa Mississippi z ośmioma galeriami i sezonowymi eksponatami. Wśród programów jest nauka o bąbelkach, uważności, ogrodnictwie i podróżach.

9. Children’s Museum of Pittsburgh – Pittsburgh, Pennsylvania

W tym muzeum dzieci mogą odkrywać praktyczne i interaktywne ekspozycje rozwijające ich ciekawość. Garaż to miejsce, w którym można odkrywać rzeczy, które się odbijają, ścigają i toczą.  Pracownia pozwala dzieciom wyrażać swoją kreatywność poprzez różne formy sztuki. Galeria Życzliwości pozwala dzieciom wypróbować różne formy komunikacji, pełne empatii i życzliwości.

10. Children’s Museum of Indianapolis – Indianapolis, Indiana

The Children’s Museum of Indianapolis jest okrzyknięte największym muzeum dla dzieci na świecie. Zajmuje 29 akry z niesamowitymi eksponatami, wśród nich tyranozaur, projekt Mercury NASA, placami do uprawiania 12 różnych sportów na świeżym powietrzu.

11. Boston Children’s Museum – Boston, Massachusetts

To pierwsze zielone muzeum w tym stanie powstało w 2007 roku. Dzieci nauczą się tam o muzyce, sztuce, budownictwie, środowisku, naukach ścisłych i umiejętnościach życiowych.

12. Children’s Museum of Houston – Houston, Teksas

Ich motto to – Zawsze dzieje się tu coś pomysłowego, rozwojowego i zabawnego!
To muzeum jest zupełnie inne od wszystkich na tej liście. Zostało zaprojektowane z myślą, aby pomóc dzieciom zrozumieć zawody i ekonomię. W muzeum znajduje się bank, gabinet weterynarza, centrum informacyjne, ratusz. Muzeum prowadzi nauki o ekologii, cyberspace, majsterkowaniu a nawet posiada obszar dla geniuszy.

Dzieci w miejscach publicznych – uciążliwość dla innych, czy brak wyrozumiałości współpasażerów?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię