Naturalne sposoby na pozbycie się kleszczy z ogrodu

Jeśli obawiasz się popytu w swoim własnym przydomowym ogród ze względu na obecność kleszczy wypróbuj poniższe naturalne sposoby na pozbycie się ich.

Oto 10 sposobów na pozbycie się kleszczy z ogrodu:

Posadź rośliny, których kleszcze nie lubią

Niektóre rośliny odstraszają kleszcze poprzez zapach, olejki i teksturę. Czosnek, szałwia, mięta, lawenda, rozmaryn i nagietki to jedne z najbardziej znanych i skutecznych roślin odstraszających kleszcze.

Olejek z Neem

Ten całkowicie naturalny środek jest wytwarzany przez tłoczenie oleju z nasion drzewa neem. Oprócz zwalczania szkodników drzew, roślin warzywnych i kwiatów zabija również komary, pchły, chrząszcze i kleszcze. Jest to nie tylko całkowicie naturalny pestycyd, ale ma również tę zaletę, że nie szkodzi zapylaczom, takim jak pszczoły i motyle.

Wymieszaj jeden galon wody z 6 łyżkami oleju neem i 2 łyżkami oleju roślinnego i dobrze wstrząśnij. Aplikuj raz w miesiącu prosto na trawy i krzewy.

Olejek eukaliptusowy

Olejek ten ma wspaniałe właściwości przeciwzapalne i gojące skórę, ale jest też świetną bronią w walce z kleszczami. Olejku eukaliptusowego można używać zarówno jako środka odstraszającego, jak i środka owadobójczego na kleszcze. Połącz 30 kropli olejku eukaliptusowego z 6 uncjami wody, przelej do butelki ze sprayem. Olejek eukaliptusowy można również stosować w połączeniu z olejkiem neem.

Inne naturalne spraye

Naturalne olejki eteryczne z rozmarynu, cedru, trawy cytrynowej, mięty pieprzowej, cytronelli i geranium są również szkodliwe dla kleszczy. W zależności od receptury repelent można nakładać na skórę, tkaninę, a nawet rośliny, drzwi lub inne obszary, zapobiegając kleszczom.

Utrzymuj krótką trawę

Krótka, zadbana trawa to najlepszy sposób na trzymanie owadów z daleka, w tym kleszczy.

Sprzątaj liście i skoszoną trawę

Podobnie jak w przypadku wysokiej trawy, kleszcze mogą również chować się w stertach liści. Usuwaj liście i skoszoną trawę. Miejsce te są również ulubione wśród myszy i innych gryzoni.

 

Wykorzystaj cedr w walce z kleszczami

Kawałki drewna cedrowego rozłóż po całym podwórku i ogrodzie. Możesz również użyć olejki cedrowego, aby zrobić spray, rozcieńczając go niewielką ilością wody.

Stwórz naturalną barierę

Stwórz naturalną barierę wokół swojej posesji za pomocą żwiru lub wiórów drewnianych. Obszary te będą gorące i suche, to czego kleszcze nie lubią.

Zniechęć jelenie od przychodzenia pod twój dom

Jelenie i myszy to najczęstsze dzikie zwierzęta przenoszące kleszcze. Wybieraj rośliny, których jelenie nie będą jeść. Zbuduj ogrodzenie tak aby zapobiec zwierzętom dostania się do ogrodu. Posprzątaj śmieci, aby nie przyciągały myszy. Jeśli masz karmniki, posprzątaj pod nimi.

Zaprojektuj odpowiednio ogród

Kleszcze nie lubią słońca. Kleszcze rozwijają się w wilgotnych, zacienionych miejscach. Im mniej takich miejsc w ogrodzie tym mniej szans na siedlisko kleszczy. Wielu ekspertów zaleca ograniczenie do minimum zacienionych obszarów na swoim podwórku. Upewnij się, że nie masz sprzętu dla dzieci ani budek dla psów bezpośrednio pod drzewami, w których są kleszcze.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię