Niebywałe odkrycie u wybrzeży Daytona Beach na Florydzie

W rejonie Daytona Beach na Florydzie odkryto wrak statku z XIX wieku. Wszystko wskazuje na to, że piasek znajdujący się na jego pokładzie może skrywać znacznie więcej, niż początkowo się spodziewano.

Archeolog morski potwierdził, że odsłonięto już 22,86 metrów obiektu, a statek może mierzyć nawet 30 metrów. Statek pochodzi najprawdopodobniej z połowy XIX w.

W pierwszej fazie prac wydawało się, że wrak ten był jedynie mało wartościową jednostką, która nie ma większego znaczenia historycznego. Jednakże, wraz z postępem prac, archeolodzy i eksperci dostrzegli, że piasek znajdujący się na pokładzie statku może skrywać więcej skarbów, niż pierwotnie się spodziewano.

Według specjalistów odkryty wrak może pomóc w odtworzeniu historii żeglugi na tych wodach oraz pozwolić na lepsze zrozumienie tamtejszego życia codziennego.

Obecnie na miejscu pracuje specjalny zespół archeologów, którzy starają się wydobyć jak najwięcej informacji oraz ewentualnych przedmiotów z wraku statku. Jednakże, ze względu na trudne warunki, prace te mogą potrwać kilka miesięcy lub nawet lat.

Warto zaznaczyć, że znalezisko to może przyciągnąć uwagę turystów, którzy będą chcieli zobaczyć cenne przedmioty oraz poznać historię tego wraku. Jednakże, należy pamiętać o tym, że miejsce to jest chronione przez prawo i należy postępować zgodnie z zasadami, aby nie naruszyć wrażliwej równowagi ekosystemu morskiego i nie zniszczyć cennych skarbów kultury materialnej.

Floryda – fakty i ciekawostki na temat Sunshine State

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię