Mega seriale na długie wieczory

Schyłek jesieni to czas, w którym długie wieczory najlepiej spędzać w towarzystwie miękkiego koca i odcinka dobrego serialu.

W przeciwieństwie do filmów, a których akcja jest maksymalnie skondensowana, seriale są rozciągnięte  w czasie i zdecydowanie bardziej szczegółowe.  Zapraszamy dzisiaj na naszą wirtualną kanapę i przedstawiamy seriale wszechczasów – te, do których zawsze warto wracać i koniecznie trzeba je poznać.

1. Lost – Zagubieni

Emitowany w latach 2004 – 2010 serial opowiadający historię rozbitków lotu 815, pełen jest nierzeczywistości, zaskakujących zwrotów akcji  i zawikłanych wątków. Tajemnicza wyspa na której lądują ocalali z katastrofy pasażerowie, okazuje się ani nie być taka bezludna, jak się początkowo wydawało, ani taka dzika. A czy na pewni jest tylko wyspą na bezkresie oceanu? Tego dowiecie się oglądając Lost. Napięcie nie spada ani na chwilę w żadnym odcinku sześciu sezonów!

2. Dexter

Mroczna historia pozostawiająca pytanie – czy bohater może być pozytywny lub negatywny? Czy człowiek jest po prostu dobry, albo zły? Osiem sezonów trzymającego w napięciu thrillera – kryminału z wielowarstwową postacią głównego bohatera. Drania, czy wybawcy? Na to pytanie, każdy musi sobie odpowiedzieć sam.

3. Dr House

Piekielnie inteligentny lekarz lekoman o wyjątkowo sarkastycznym usposobieniu jest antytezą bohaterów większości seriali medycznych, którzy w pocie czoła i z poświęceniem, oraz czułym uśmiechem, pochylają się nad cierpiącymi pacjentami. Dr. House jest typem, którego nie chciałby spotkać żaden pacjent nie będący w  głębokiej narkozie. Mimo tego, a może właśnie dzieki temu przyciągał i przyciąga przed ekrany miliony wielbicieli.

4. Gra o Tron

Brutalna, pełna erotyzmu, nagości i śmiałych scen produkcja fantasy. Twórcy nie żałowali także efektów specjalnych. Całość to wielowątkowa opowieść o losach członków odwiecznych rodów walczących o władze nad Siedmioma Królestwami. W tej epickiej opowieści trudni dojść do tego, czy sukces zawdzięcza technice i odwadze scen, czy samej fabule. W każdym razie – na pewno wciąga!

5. Miasteczko Twin Peaks

Serial oparty na odnalezionych zwłokach tajemniczej młodej kobiety. Przesiąknięty surrealizmem i tajemnicą, gdzie nic nie jest takie, jakie mogłoby się wydawać. Choć to jeden z najbardziej kultowych seriali przełomu wieków, to nie każdego porwie. Produkcja raczej dla wielbicieli psychologicznych zagadek i psychodelicznych klimatów.

 

6. Z Archiwum X

Niby sztampa – dwoje głównych bohaterów, którzy za wszelką cenę usiłują ukryć wzajemną fascynację, zachowując zawodowy profesjonalizm, choć erotyczne napięcie aż kipi. Jednak ta para nie zajmuje się zwykłymi zagadkami kryminalnymi. W każdej z niewyjasnionych tajemnic kryje się drugie, pozaziemskie dno. Klasyk.

7. Mentalista

Tytułowy bohater nie może się pochwalić żadnymi zdolnościami paranormalnymi. Jest, natomiast , niezwykle spostrzegawczy, a lata pracy w roli medium sprawiły, że nauczył się wykrywać najbardziej subtelne znaki ludzkiej mowy ciała. Choć pracuje wspierając policję w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek, nie robi tego bezinteresownie. Jego celem jest znalezienie mordercy żony i córki.

8. Rodzina Soprano

Serial dla miłośników opowieści o włoskiej mafii i fanów „Ojca Chrzestnego”. Czarna komedia o ludzkiej twarzy bossa, przeplatana nader brutalnymi scenami z jego życia codziennego. Przytłoczony pracą Tony Soprano szuka specjalistycznej pomocy psychoterapeuty. Dla wielbicieli gatunku.

9. Strefa Mroku

Serial oparty na twórczości Kinga, gdzie odcinki nie są ze sobą powiązane, a kazdy z nich stanowi mikro film dotyczący innej fabuły, innych zagadek i innych bohaterów. Uważaj – w każdej chwili i ty możesz się znaleźć w Strefie Mroku.

10. Sherlock

Któż nie zna geniusza kryminalistyki Sherlocka Holmesa? Ten przeniósł się w czasie do początków XXI wieku, choć nadal pozostał Londyńczykiem. Choć wspiera go współczesna technologia, to jednak pierwsze skrzypce gra, jak dotąd niezastąpiony umysł genialnego detektywa. Dla koneserów.

MT

Ciekawostki z filmu „Sami swoi”

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię