Nowa atrakcja pod wodospadem Niagara

Fot. Instagram @niagaraparks

Wodospad Niagara ma nową atrakcję. Od paru miesięcy dla odwiedzających otwarty jest z wielu tuneli znajdujących się pod wodospadem.

Niagara to dużo więcej niż miliony galonów wody. Pod gigantycznym wodospadem, kryją się skalne tunele rozciągające się po dwóch stronach granicy. Część tuneli jest pod stanem Nowy Jork, a druga część pod prowincją Ontario.

Tunel zbudowany po stronie kanadyjskiej ponad sto lat temu został otwarty dla zwiedzających. Tunel jest najnowszą ofertą wycieczek świadczonych Niagara Parks Power Station.

W tym miejscu działała elektrownia w latach 1905 – 2006. Tunel służył jako punkt wyjścia dla wody wykorzystywanej do wytwarzania energii wodnej przez ponad sto lat. Tunel znajduje się 180 stóp pod główną podłogą generatora.

Szklana winda zabiera odwiedzających 165 stóp w dół przez sześć poziomów infrastruktury byłej elektrowni. Trasa przez tunel prowadzi tą samą ścieżką, którą podróżowała woda.
Na końcu trasy gdzie tunel wpada do rzeki Niagara znajduje się platforma widokowa. Nowo wybudowana platforma widokowa oferuje ukazuje dolną rzekę Niagara z niezrównanymi widokami zarówno na Horseshoe, jak i American Falls.

Tunel ma prawie osiem metrów (26 stóp) wysokości i sześć metrów (20 stóp) szerokości oraz 670 metrów (2200 stóp) długości. Tunel zawierał 71 000 galonów wody, która poruszała się z prędkością dziewięciu metrów (29 stóp) na sekundę.

Zwiedzanie elektrowni dostępne jest jako turysta indywidualny oraz z przewodnikiem.

Elektrownię można zwiedzać przy 7005 Niagara Parkway, Niagara Falls, Ontario, pomiędzy Table Rock Welcome Center i Floral Showhouse.

ZJ

30 miejsc które trzeba zobaczyć w Kanadzie

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię