10 Zapomnianych Miejsc Alaski – Małe Miasteczka z Ogromnym Urokiem

alaska

Gdy myślimy o Stanach Zjednoczonych, zwykle na myśl przychodzą nam wielkie miasta, piaszczyste plaże i majestatyczne parki narodowe. Ale w sercu dzikiej i pięknej Alaski można odkryć coś zupełnie innego – małe, urokliwe miasteczka, które są zapomniane przez turystów, ale pełne autentycznego uroku i niepowtarzalnego charakteru.

Zapraszamy na wirtualną podróż po 10 małych miejscowościach w Alasce, które zdobywają serca swoją wyjątkową atmosferą i pięknem.

1. Talkeetna

Talkeetna, położona w sercu Alaski, jest małym miasteczkiem zaledwie 150 km na północ od Anchorage. To urocze miejsce przyciąga turystów swoją artystyczną atmosferą, kolorowymi budynkami i pięknymi widokami na Góry Alaskie i Mount McKinley (najwyższy szczyt Ameryki Północnej). Znane jest również jako baza wypadowa dla alpinistów zmierzających na najwyższy szczyt kontynentalnych Stanów Zjednoczonych.

Talkeetna Alaska

2. Homer

Homer to nadmorskie miasteczko na południowym krańcu Półwyspu Kenai. Znane jest jako „Stolica Świata Dzikich Rozkoszy” i jest rajem dla miłośników przyrody, rybaków i artystów. Malownicze krajobrazy zatoki Kachemak Bay i wspaniałe zachody słońca sprawiają, że to miejsce jest idealne dla osób szukających spokoju i inspiracji.

3. Skagway

Skagway to małe miasto historyczne na południowo-wschodnim wybrzeżu Alaski. To miejsce, w którym można przenieść się w czasie do czasów gorączki złota, gdy dziesiątki tysięcy poszukiwaczy bogactwa przemierzało te tereny podczas gorączki złota w Klondike. Dzisiaj Skagway zachowuje wiele historycznych budynków i oferuje liczne atrakcje turystyczne.

Małe Miasteczka na Alasce

4. Seward

Seward, położone na Półwyspie Kenai, to urocze nadmorskie miasteczko, które oferuje wspaniałe widoki na Alaskę. Znane jest ze swojego akwarium morskiego oraz jako popularne miejsce wypadowe do eksploracji lodowca Exit Glacier i Parku Narodowego Kenai Fjords.

5. Sitka

Sitka to magiczne miasteczko położone na wyspie Baranof na południowo-wschodnim wybrzeżu Alaski. Bogate w historię i kulturę Alaski, Sitka oferuje odwiedzającym wiele interesujących atrakcji, takich jak muzea, cerkwie prawosławne i malownicze widoki na morze.

Sitka alaska

6. McCarthy

McCarthy to odosobniona miejscowość w Parku Narodowym Wrangell-St. Elias, największym parku narodowym w Stanach Zjednoczonych. To małe miasteczko zaledwie kilkudziesięciu stałymi mieszkańcami oferuje niezwykłe widoki na lodowce, wulkany i dziką przyrodę.

7. Cordova

Cordova, położona na Zatoce Orca na południowym wybrzeżu Alaski, jest otoczona przez wodę, lodowce i lasy. To raj dla miłośników ptaków, ponieważ miejsce to jest siedliskiem wielu gatunków, w tym słynnych łabędzi i orłów.

8. Valdez

Valdez to urokliwe miasteczko w południowej Alasce, znane ze swoich malowniczych krajobrazów, wodospadów i plaż. Znajduje się tutaj również słynny Lodowiec Columbia, który jest jednym z najbardziej dostępnych i spektakularnych lodowców w Stanach Zjednoczonych.

9. Wrangell

Wrangell, położony na wyspie Wrangell na południowym wschodnim wybrzeżu Alaski, jest najstarszym nadal zamieszkałym miastem na Alasce. Znane ze swojej bogatej historii i kultury, oferuje wiele możliwości do poznania tradycji i dziedzictwa Alaski.

10. Petersburg

Petersburg to małe miasteczko położone na wyspie Mitkof w południowo-wschodniej Alasce. Znane jest jako „Norweska Stolica Alaski” ze względu na duży odsetek mieszkańców pochodzenia norweskiego. To urocze miejsce, w którym można cieszyć się pięknymi widokami na góry i lodowce, a także skosztować świeżych owoców morza.

Alaska to stan pełen niesamowitych krajobrazów i dzikiej przyrody. Oprócz popularnych destynacji, takich jak Park Narodowy Denali czy Park Narodowy Kenai Fjords, małe, zapomniane miasteczka oferują zupełnie inne, bardziej autentyczne doświadczenie.

Te urokliwe miejscowości zachwycają swoją wyjątkową atmosferą, gościnnością i malowniczymi krajobrazami, co sprawia, że warto je odwiedzić podczas podróży do tego niesamowitego zakątka Stanów Zjednoczonych.

Pechowe pamiątki z wakacji – lepiej ich nie przywozić!

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię