Odkryj największy cud natury w stanie Massachusetts

Aquinnah Cliffs

Natura zaskakuje, urzeka i inspiruje. Niektóre naturalne formacje tak zdumiewają, że wydają się być nie z tego świata. Każdy stan posiada zapierające dech krajobrazy, które wprawią cię w zdumienie.

Massachusetts

  • Aquinnah Cliffs

Aquinnah Cliffs nazywane arcydziełem natury położone są u wybrzeży Martha’s Vinyards. Te kolorowe gliniaste klify składają się z gliny, piasków i żwiru. Ta kultowa formacja geologiczna, została ukształtowana przez lodowce i siły natury.

Oprócz przepięknych kolorów i formacji, jedną z głównych atrakcji klifów są panoramiczne widoki na Ocean Atlantycki. Na szczycie klifów znajduje się zabytkowa latarnia morska – Gay Head Lighthouse, która służyła żeglarzom od 1799 roku.

Aquinnah Cliffs można zwiedzać przechadzając sie ścieżkami spacerowymi na górze i na dole klifów. Ścieżki przy plaży oferują przepiękny widok na kolorowe klify i ocena. Ścieżki górne na latarnię morską i Wyspy Elżbiety

Mają one również głębokie znaczenie dla plemienia rdzennej ludności Wampanoag. Dla nich ziemia na której znajdują się klify jest święta i reprezentuje związek między ich ludem a dziedzictwem ich przodków.

Miejsce to warto odwiedzić szczególnie podczas wschodów i zachodów słońca.

Więcej informacji na temat Aquinnah Cliffs można znaleźć na stronach:


Najlepsze miejsca na romantyczną randkę jesienią w USA

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię