Olejki eteryczne na złagodzenie bólu artretycznego

Ból i przewlekłe zapalenie stawów dotyka 1 na 4 osoby w USA. Niezależnie od tego jak często doskwierają powodują dyskomfort i stres dla całego organizmu.

Oprócz konwencjonalnych metod leczenia warto dodać terapię uzupełniającą leczenia bólu w postaci olejków eterycznych. Olejki eteryczne są nie tylko w stanie złagodzić ból stawów i stany zapalne, ale także przynieść inne korzyści zdrowotne.

Poniższej przedstawiamy listę olejków eterycznych pomocnych przy zmniejszeniu bólu i zapalenia stawów:

1. Eukaliptusowy

Eukaliptus

Ma działanie przeciwzapalne i przeciwskurczowe, zmniejszając stres, obrzęk i łagodząc ból. Większość badań zaleca bezpośrednie wdychanie olejku eukaliptusowego lub dodanie kilku kropli do ciepłej kąpieli z solami Epsom.

2. Rozmarynowy

Rozmaryn

Zawiera silne przeciwutleniacze oraz ma właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne. Jest kolejnym doskonałym wyborem dla tych, którzy odczuwają dyskomfort z powodu zapalenia lub bólu stawów. Warto go użyć do masażu przy bólach reumatycznych jak również sztywnych mięśniach.

3. Imbirowy

Imbir

Zawiera zingibainę, związek przeciwzapalny, który zmniejsza obrzęk, stan zapalny, ból i sztywność mięśni i stawów. Dzięki tym właściwościom pomaga poprawić mobilność i zmniejszyć ból.

 

4. Rumiankowy

Rumianek

Kwiaty rumianku, herbata rumiankowa i olejek eteryczny z rumianku sprawdzają się w łagodzenie bólu reumatycznego. Rumianek przekształcony w olejek eteryczny może złagodzić ból stawów. Olejek eteryczny z rumianku działa uspokajająco na cały układ nerwowy, ułatwiając spokojny sen.

5. Majerankowy

Majeranek

Używany od tysiącleci w leczeniu skręceń, obrzęków, sztywności i skurczów. Ma wspaniałe właściwości przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i przeciwskurczowe.

6. Kadzidłowy

Kadzidło z drzewa Boswellia

Pochodzący z drzewa Boswellia olejek eteryczny z kadzidła działa jako świetny środek na dyskomfort, ból i stres. Regeneruje mięśni, zmniejsza ból stawów. Zaleca się stosowanie do kąpieli oraz zewnętrzne po zmieszaniu z olejem nośnikowym – kokosowym, do masażu, kompresów i wcierania w obolałe miejsca.

7. Kapsaicynowy

Papryka Cayenne

Papryka Cayenne zawiera kapsaicynę, substancję czynną o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Te same właściwości można znaleźć w olejku eterycznym z pieprzu cayenne, co sprawia, że ​​olej ten jest idealny dla osób cierpiących na stany zapalne lub bóle stawów.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię