Papugi w zoo nauczyły się przeklinać. Musieli je odizolować

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w jednym z ogrodów zoologicznych w Wielkiej Brytanii. Mieszkające tam papugi zaczęły strasznie przeklinać. Trzeba było odizolować.

Pięć afrykańskich papug mieszkających w Lincolnshire Wildlife Park w Anglii musiało zostać odizolowanych od siebie, po tym jak nauczyły się przeklinać. Zostały umieszczono w jednym pomieszczeniu, żeby mogły odbyć kwarantannę. Szybko okazało się, że wykorzystały ten czas w izolacji na naukę. Sztukę przeklinania opracowały do perfekcji.

Z relacji pracowników wynika, że papugi „zachęcały się nawzajem”, a ofiarami ich ciętego języka często padała nie tylko obsługa i pracownicy, ale również goście odwiedzający zoo. Mimo, że nie było na nie skarg dyrekcja zdecydowała się przenieść i odizolować,  ze względu na odwiedzjące zoo dzieci.

Mam nadzieję, że teraz poznają różne nowe słowa. Ale jeśli nauczą wulgarnego języka pozostałe i skończymy z 250 przeklinającymi ptakami, to nie wiem, co zrobimy.- powiedział dyrektor parku

Obecnie papugi zostały umieszczone w innym ośrodku, gdzie będą mogły nauczyć się lepszych manier. Po powrocie do zoo, zostaną rozdzielone i umieszczone w klatkach z dala od siebie.

AL 

źródło: polsatnews, wp.pl

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię