Picie zielonej herbaty może pomóc w zwalczaniu guzów nowotworowych

Związek zawarty w zielonej herbacie może być w stanie pomóc organizmowi w zwalczaniu guzów nowotworowych i naprawie uszkodzonego DNA.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Nature Communications, wykazało, że galusan epigallokatechiny (EGCG), związek występujący w zielonej herbacie, może hamować procesy dezaktywujące p53, białko hamujące rozwój nowotworów i naprawiające DNA. Innymi słowy, EGCG może pomóc systemowi regulacyjnemu organizmu w walce z rakiem.

Amy Gholston, główny dietetyk w Cancer Treatment Center of America’s Comprehensive Care and Research Center dodaje: „Zielona herbata składa się z kilku polifenoli, w tym najsilniejszego 3-galusanu katechiny epigallokatechiny (EGCG). Wiele badań związanych z zieloną herbatą i korzyściami przeciwnowotworowymi przeprowadzono w warunkach laboratoryjnych. Pokazują one, że te polifenole mogą pomagać w hamowaniu proliferacji komórek nowotworowych, w tym apoptozy, hamowaniu angiogenezy wraz z hamowaniem inwazji komórek nowotworowych w organizmie.”

Rak, poprzez swoje różne formy, zabija około 600 tysięcy ludzi rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. Lekarze alarmują, aby unikać palenia papierosów, nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne i unikanie szkodliwe promieniowanie, a zaadaptować zdrowe odżywania i styl życia. Picie większej ilości zielonej herbaty to tylko jeden z nawyków żywieniowych, które mogą pomóc organizmowi w walce z rakiem.

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię