Porysowane okulary? Mamy na to sposób!

Brudne i porysowane okulary potrafią czasem skutecznie utrudnić nam życie. O ile wyczyszczenie ich z zabrudzeń nikomu nie powinno sprawić problemów, to rysy są znacznie trudniejsze do usunięcia.

Okulary można powierzyć optykowi, który wypoleruje dla nas szkła lub wypróbować skuteczne domowe sposoby na pozbycie się rys.

Najistotniejszą kwestią jest to, jak dbamy o nasze okulary. Co możemy zrobić, by jak najdłużej nam służyły? Najważniejszą rzeczą jest systematyczne dbanie o kondycję szkieł. Do czyszczenia okularów najlepiej sprawdzą się specjalne ściereczki z mikrofibry – wystarczy wypolerować nimi okulary – w ten sposób usuniemy z nich zabrudzenia i mikrouszkodzenia. Jeśli jednak okulary są bardzo zabrudzone, warto umyć szkła i oprawki ciepłą wodą z mydłem – wystarczy je potem osuszyć i wypolerować. Te zabiegi powinny sprawdzić się, jeśli rysy są niewielkie. Co natomiast zrobić, gdy uszkodzenia są większe?

Polerowanie pastą do zębów

Wystarczy nanieść cienką warstwę pasty na szkła i polerować miękką ściereczką przez kilka minut. Następnie dokładnie umyć okulary przy użyciu ciepłej wody, osuszyć i wypolerować (najlepiej ściereczką z mikrofibry).

Polerowanie proszkiem do pieczenia

Świetnym środkiem na zarysowane szkła może okazać się produkt, który na pewno każdy ma w swoim domu. Przygotuj pastę z proszku do pieczenia i wody. Nałóż ją na szkła i poleruj delikatnie przez kilka minut. Pozwoli to usunąć ryski i dokładnie wyczyścić okulary. Po zabiegu wystarczy je umyć, a dla najlepszego efektu również wypolerować ściereczką z mikrofibry.

Jeśli jednak rysy na szkłach są zbyt głębokie lub nasze okulary są wyposażone w antyrefleks, najlepiej zdać się na specjalistę i oddać okulary do optyka.

Na szczęście jest wiele sposobów na poradzenie sobie z zarysowaniami szkieł. Bez względu, czy zdecydujemy się na domowe sposoby, czy wizytę u specjalisty, możemy wielokrotnie wydłużyć żywotność naszych okularów.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię