Sok z kapusty – właściwości i zastosowanie

Sok z kapusty jest znany głównie ze swoich prozdrowotnych właściwości oraz niewielkiej zawartości kalorii, przez co jest polecany osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

1. Właściwości odżywcze soku z kapusty:

 

Sok z kapusty jest bogaty w substancje odżywcze. Znajdziemy w nim witaminy: A, grupy B, C (bardzo duża zawartość), E i K. Wśród składników mineralnych zawartych w soku należy wymienić: magnez, potas, wapń i siarkę (która ma pozytywny wpływ na skórę, włosy i paznokcie).

2. Zastosowanie prozdrowotne soku z kapusty

Najnowsze badania naukowe wskazują, że sok z kapusty wykazuje działanie przeciwnowotworowe – hamuje powstawanie i namnażanie się komórek nowotworowych.

Dzięki zawartości izocyjanów, które aktywują metabolizm estrogenów sok sprawdza się w walce z rakiem płuc, prostaty, jelita grubego, żołądka i jajnika. Stosowany jest w medycynie naturalnej jako środek na problemy żołądkowe – szczególnie w leczeniu wrzodów. Wpływa korzystnie na skórę hamując procesy jej starzenia się. Zawartość witaminy K i antocyjanów wspomoże koncentrację j poprawi funkcjonowanie mózgu.

3. Sok z kapusty w walce z demencją i chorobą Alzheimera

Niektórzy badacze podnoszą, że częste przyjmowanie soku z kapusty wspomaga walkę z demencją i chorobą Alzheimera. Duża zawartość witaminy C wspomaga odporność, ponadto wspomaga usuwanie z organizmu kwasu moczowego i wolnych rodników. Można też wspomnieć, że sok wykazuje właściwości wspomagające proces wydalania toksyn. Zawartość potasu wpływa korzystnie na kontrolowanie ciśnienia krwi – szczególnie przy nadciśnieniu.

Sok jest świetnym urozmaiceniem diety nie tylko jako produkt do pica ale także jako środek do sporządzania okładów – szczególnie dla osób borykających się z bólami stawów, bólami neurologicznymi, chorych na reumatyzm i artretyzm.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię