Szklany pociąg z Gór Skalistych w Kolorado prosto do Czerwonych Skał w Utah

Już od sierpnia 2021 roku podróżni wybierający się do Kolorado i Utah będą mogli zwiedzić oba stany siedząc wygodnie w „szklanym pociągu”.

Jest to pierwsza tego rodzaju oferta w USA kanadyjskiej firmy Rocky Mountaineer. Dwudniowa wycieczka poprowadzi historyczną trasą kolejową z Denver w Kolorado do Moab w Utah i oferuje spektakularne widoki na rozległe kaniony, góry, hipnotyzujące pustynie czy naturalne formacje skalne.

„Jest to region ze wspaniałą scenerią, parkami narodowymi i ogromnymi możliwościami odkrywania terenu. Te dwa dni zachwycą każdego” – powiedział w oświadczeniu Peter Armstrong, założyciel Rocky Mountaineer.

Pierwszego dnia pociąg wyrusza z Denver, aby wieczorem dotrzeć do miasteczka Glenwood Springs w Kolorado, gdzie podróżni zatrzymają się na nocleg w jednym z lokalnych hoteli.
Drugiego dnia pociąg będzie kontynuować podróż na południowy-zachód oferując zatykające dech w piersi widoki na czerwone formacje skalne w stanie Utah.

Na podróżnych czeka pięciogwiazdkowa obsługa i najlepsza kuchnia regionalna serwująca kolację, śniadanie i obiad oraz bar i testowanie win.

Cena dwudniowej wycieczki wynosi 1,250 dolarów od osoby.

 

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Tajemniczy monolit zniknął z pustyni w Utah. Pojawił się w Europie

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię