Ta kąpiel to ratunek dla skóry!

Krochmal to znany, choć niestety zapomniany sposób domowego wspomagania zdrowia. Ma bardzo dobre właściwości pielęgnacyjne, jeśli chodzi o skórę. Korzystnie wpływa na łagodzenie zmian skórnych nie tylko u dzieci, ale także u dorosłych.

 

W przygotowaniu jest niezwykle prosty i każdy może sobie pozwolić na jego przygotowanie w domowych warunkach. Wystarczą dwa proste składniki i kilkanaście minut, aby ten domowy lek był gotowy do użytku. Krochmal można zastosować do kąpieli w wannie, ale także jako okłady na niewielkie powierzchnie ciała, bezpośrednio na zmiany chorobowe. Można także przemywać mniejsze zmiany, jak krosty, strupki wacikiem nasączonym w krochmalu. To doskonale łagodzi dolegliwości.

Kąpiele i nasiadówki z krochmalu

Krochmal doskonale zastępuje drogie środki w domowym leczeniu zmian skórnych. Stosować go można między innymi w otarciach, podrażnieniach skóry, potówkach i reakcjach alergicznych, w atopowym zapaleniu skóry (AZS),przy różnego rodzaju wysypkach na skórze. Również kąpiel typowo kosmetyczna sprawi, że nasza skóra odżyje i oczyści się. Aby przygotować krochmal potrzebujemy 2 do 4 łyżek mąki ziemniaczanej i około 6 litrów wody. Wszystko trzeba dokładnie wymieszać, można zagotować, ale nie jest to konieczne. Tak przygotowaną zawiesinę wlać do wody do kąpieli lub do miski jeśli chcemy zrobić nasiadówkę. Woda powinna być ciepła, zapewniać komfort w odczuwaniu, ale także dlatego, że ciepło rozszerza pory skórne i dzięki temu krochmal ma lepszą drogę działania. Kąpiel powinna trwać około 15 do 20 minut. Możemy dodawać gorącą wodę, aby cały czas utrzymać jednakową temperaturę. Podobnie jest w przypadku kąpieli dzieci. Po takim relaksie skóra stanie się bardziej delikatna, a sam krochmal złagodzi dolegliwości.

 

Po co przepłacać?

Warto przywrócić do łask ten stary sprawdzony sposób leczenia skórnych zmian. Mimo fascynacji nowoczesnymi, drogimi emulsjami leczniczymi do kąpieli krochmal wciąż pozostaje najskuteczniejszym preparatem tego typu.

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię