W poszukiwaniu egzotycznych smaków – najlepsze restauracje na świecie

Podróżowanie to nie tylko zwiedzanie i podziwianie pięknych krajobrazów, ale także odkrywanie nowych smaków i doświadczeń kulinarnych. Oto kilka z najlepszych restauracji na świecie, gdzie można spróbować egzotycznych smaków i dań:

1. Osteria Francescana, Modena, Włochy

To restauracja prowadzona przez szefa kuchni Massimo Botturę, która została trzykrotnie uznana za najlepszą restaurację na świecie. Oferuje ona kuchnię włoską, w której autorzy łączą tradycyjne smaki z nowoczesnymi technikami kulinarnymi.

2. Noma, Kopenhaga, Dania

To jedna z najlepszych restauracji na świecie, która specjalizuje się w nordyckiej kuchni. Szef kuchni Rene Redzepi i jego zespół pracują z lokalnymi produktami, aby stworzyć niezwykłe smaki.

3. Gaggan, Bangkok, Tajlandia

To restauracja, która oferuje kuchnię indyjską z nutką kreatywności i innowacyjności. Szef kuchni Gaggan Anand i jego zespół wprowadzają nowe smaki i techniki kulinarnego przygotowywania.

4. Maido, Lima, Peru

To peruwiańska restauracja, która oferuje kuchnię nikkei, czyli połączenie kuchni japońskiej i peruwiańskiej. Szef kuchni Mitsuharu Tsumura łączy tradycyjne smaki z nowoczesnymi technikami, aby stworzyć niezapomniane doświadczenia smakowe.

5. Mirazur, Menton, Francja

To restauracja prowadzona przez Argentyńczyka Mauro Colagreco, która oferuje kuchnię francuską z nutką innowacyjności. Restauracja znajduje się nad Morzem Śródziemnym i oferuje piękne widoki i niezapomniane smaki.

 

6. Central, Lima, Peru

To restauracja, która oferuje peruwiańską kuchnię z nutką innowacyjności i eksperymentów. Szef kuchni Virgilio Martinez i jego zespół poszukują nowych smaków i sposobów na wykorzystanie lokalnych produktów.

7. Azurmendi, Bilbao, Hiszpania

To restauracja, która oferuje kuchnię baskijską z nutką nowoczesności. Szef kuchni Eneko Atxa i jego zespół łączą tradycyjne smaki z nowoczesnymi technikami kulinarnymi.

Czy w USA należy dawać napiwki?

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię