25 najpopularniejszych aplikacji i stron podróżniczych

aplikacje podoze

Aplikacje i strony podróżnicze nie tylko pomagają w zaplanowaniu wyjazdu, ale również są bardzo pomocne podczas podróży.

Oto 25 najpopularniejszych aplikacji i stron, które każdy podróżnik powinien znać zanim zacznie planować podróż:

iExit

iExit to aplikacja podróżnicza, która udostępnia dokładne informacje co znajduje się w pobliżu każdego zjazdu z autostrady, od stacji benzynowych po bankomaty, w Stanach Zjednoczonych.

Dayuse

Jeśli masz długi okres oczekiwania między lotami, Dayuse pomaga w znalezieniu pokojów hotelowych na kilka godzin nawet o 75 procent taniej niż typowa stawka za nocleg. Aplikacja oferuje 5000 hoteli w 23 krajach i umożliwia bezpłatne anulowanie rezerwacji w ostatniej chwili, jeśli uda Ci się złapać wcześniejszy lot.

Grab

Aplikacja Grab umożliwia użytkownikom łatwe i szybkie zamawianie transportu oraz dokonywanie płatności bezpośrednio przez aplikację, co eliminuje potrzebę noszenia gotówki. Ponadto, aplikacja oferuje różne opcje transportowe, w tym tradycyjne taksówki, prywatne samochody, motory, a także car-sharing.

Grab oferuje również wiele innych usług, takich jak dostawa jedzenia i zakupów, usługi finansowe i płatności, a także usługi kurierskie. Dzięki temu użytkownicy aplikacji mają łatwy dostęp do wielu usług, które ułatwiają codzienne życie.

Headout

Chcesz wiedzieć, jakie lokalne wydarzenia odbywają się w miejscu docelowym twojej podróży? Headout jest perfekcyjną stroną internetową do tego. Strona udostępnia informacje na temat atrakcji, pokazów, wycieczek i doświadczeń w popularnych miastach na całym świecie.

Eatwith

Eatwith pozwala zjeść obiad  w domach lokalnych mieszkańców na całym świecie. Menu są publikowane, a gospodarze zwykle wymieniają to, co gotują, języki, którymi mówią. A to wszystko po przystępnych cenach.

Flush App

Aplikacja posiada bazę danych zawierającą ponad 200 000 toalet publicznych na całym świecie. Aplikacja jest dostępna w sklepach Apple i Google.

Hopper

Strona oferuje narzędzia do przewidywania lotów, znajdywania najtańszych lotów, hoteli i samochodów do wynajęcia. Hopper opcje ochrony podróży i zamrożenia cen.

Kiwi

Kiwi służy głównie do rezerwacji lotów. Dwie ciekawe opcje aplikacji to Deals oraz Travel Hacks.

 

Hotel Tonight

Ta strona oferuje dobre ceny na rezerwacje noclegów last minute w obu Amerykach, Europie, Japonii i Australii.

Airbnb

Rezerwacja noclegów. Aplikacja idealnie nadaje się do zarządzania podróżami w drodze — możesz uzyskać dostęp do wszystkich swoich rezerwacji w zakładce „Trips”. Po dokonaniu rezerwacji możesz także zdobywać informacje i rezerwować lokalne atrakcje w miejscu docelowym – „Experiences”.

TPG+ Loyalty

Aplikacja TPG+ Loyalty, obecnie dostępna tylko na iOS, pozwala użytkownikom przechowywać wszystkie punkty lojalnościowe linii lotniczych, hoteli i kart kredytowych w jednym miejscu.

TripIt

TripIt upraszcza plany podróży i dokumenty, przechowując je w jednym miejscu. Wystarczy ustawić automatyczne przesyłanie rezerwacji do TripIt. Po zaplanowaniu wycieczki, Tripit umożliwi przeglądanie potwierdzeń podróży, tras lotów, biletów, informacji o rezerwacjach hoteli i Airbnb, rezerwacji wynajmu samochodów, biletów promowych i wskazówek dojazdu bez opuszczania aplikacji.

Roadtrippers

Roadtrippers planuje trasę podróży, a także pozwala rezerwować hotele i atrakcje po drodze. Ta aplikacja jest szczególnie przydatna do znajdowania niezależnych, interesujących i położonych na uboczu atrakcji, fajnych restauracji i miejsc, których nie można przegapić w USA i Kanadzie.

PackPoint

PackPoint ułatwia pakowanie. Aplikacja pokazuje, co robić zabrać ze sobą na podstawie długości podróży, pogody w miejscu docelowym i wszelkich działań oraz planów spędzania czasu.

LoungeBuddy

LoungeBuddy oferuje dostęp do luksusowych poczekalni na lotniskach na całym świecie, niezależnie od linii lotniczej lub klasy, którą lecisz. Możesz kupić dostęp w dniu podróży lub z dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Priority Pass

Priority Pass oferuje dostęp do ponad 1300 poczekalni na lotniskach na całym świecie i zapewnia kupony na posiłki w wybranych restauracjach na lotniskach na całym świecie.

FlightAware

Pozwala śledzić ogólnoświatowy ruch lotniczy w czasie rzeczywistym. Wystarczy kliknąć na dowolny samolot lub lotnisko, aby uzyskać bardziej szczegółowy widok i informacje.

Timeshifter

Timeshifter to aplikacja, która „resynchronizuje” zegar biologiczny podróżujących z nową strefą czasową poprzez określony harmonogram snu i kofeiny. Plan jest spersonalizowany na podstawie podróży i normalnych cykli snu. Aplikacja podpowiada, kiedy powinieneś spać, kiedy „szukać światła” i kiedy powinieneś napić się kofeiny. Aplikacja opiera się na badaniach neurobiologicznych dotyczących snu i rytmów okołodobowych.

Calm

Jeśli chcesz się zrelaksować podczas podróży Calm oferuje pomoc w sześciu aspektach – jakość snu, zmniejszenie stresu, poprawę koncentracji, doskonalenie siebie, spokój w interesach i medytacje. Aplikacja ma również opcje muzyczne do skupienia, relaksu i snu, a także historie dla dorosłych i treści dla dzieci.

XE Currency Converter

Aplikacja udostępnia bieżące, aktualne kursy walut, a następnie umożliwia przechowywanie i przeglądanie ich nawet w trybie offline.

Tricount

Śledzi i organizuje wydatki grupowe podczas podróży. Tricount oblicza wspólne koszty i dzieli rachunki.

Happy Cow

Happy Cow pomaga weganom i wegetarianom zlokalizować ponad 180 000 restauracji, kawiarni, piekarni, targowisk i sklepów spożywczych w ponad 180 krajach na całym świecie.

AllTrails

Dzięki ponad 350 000 wyselekcjonowanych szlaków AllTrails może pomóc Ci znaleźć wędrówkę lub spacer po mieście.

Smart Traveler

To rządowa strona pomagająca w bezpiecznym podróżowaniu. Możesz zarejestrować swoją podróż w aplikacji, która przekaże twoje informacje lokalnym ambasadom i konsulatom w miejscu docelowym, aby placówki te mogły się z tobą skontaktować w razie jakiejkolwiek katastrofy.

TripWhistle App

TripWhistle mapuje Twoją lokalizację i umożliwia łatwe wysyłanie wiadomości tekstowych lub wysyłanie współrzędnych GPS lub lokalizacji. Zapewnia również numery alarmowe dla strażaków, personelu medycznego i policji w 196 krajach. Ta aplikacja to ja międzynarodowa pomoc SOS.

Porady dla osób planujących wyjazd do USA

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię