Wskazówki które pomogą zaoszczędzić ci pieniądze na wakacjach

Stale rosnące ceny sprawiają, że wiele osób chce zrezygnować z wakacji w 2022 roku.

Jednak są sposoby które pozwalają na uniknięcie skutków szalejącego kryzysu podczas wakacji. Chcąc zaplanować tanie wakacje warto zastanowić się nad tym, na czym można w łatwy sposób zaoszczędzić. Przedstawiamy 6 uniwersalnych wskazówek, które pozwolą ci wydać jak najmniej na wakacjach.

1. Nie bój się zadawać pytań

Udając się w obce miejsce, warto pytać miejscowych o informacje i wskazówki dotyczące poruszania się po danym miejscu czy też miejsc, w których warto spędzić swój wolny czas. W dzisiejszych czasach wiele przydatnych informacji o odwiedzanym miejscu znajdziemy także w internecie, gdzie ludzie dzielą się swoimi przeżyciami oraz wskazówkami na temat tego jak uniknąć przykrych niespodzianek oraz ograniczyć koszty.

 

2. Mniej oczywiste lokalizacje pomogą zaoszczędzić sporo pieniędzy

W szczytowym momencie sezonu wakacyjnego, warto wybrać się w mniej popularne miejsca, w których nie będzie problemy ze znalezieniem noclegu. Mniej oczywiste lokalizacja pozwolą nam odpocząć oraz uniknąć zawrotnych cen.

3. Wybierz termin poza szalonym sezonem

Osoby, które mają taką możliwość mogą zdecydować się na urlop w mniej popularnym okresie. Popularne lokalizacje z pewnością będą mniej zaludnione, a ceny noclegów znacznie niższe niż w przypadku miesięcy, takich jak lipiec czy sierpień. Chcąc wybrać dogodny termin, warto także unikać długich weekendów, kiedy ceny w hotelach, restauracjach i małych sklepach mogą iść ostro w górę.

4. Szukaj najlepszych okazji

Znalezienie tanich wakacji wymaga poświęcenie odrobiny więcej czasu i energii. Poszukując pomysłu na wyjazd warto sprawdzać strony internetowe linii lotniczych, biur podróży czy blogów podróżniczych, gdzie być może uda się znaleźć interesujące nas informacje dotyczące tanich lotów oraz ofert hoteli, hosteli lub apartamentów.

5. Sam zorganizuj wyjazd

W większości przypadków wyjazd na własną rękę będzie znacznie tańszy niż wyjazd z biurem podróży. Jednak warto pamiętać, że istnieje szansa natrafienia na świetną ofertę w biurze podróży, które zapewni transport, nocleg i wyżywienie w cenie, jakiej sami nie będziemy w stanie osiągnąć.

6. Pamiętaj, że drobiazgi tworzą duże koszty

Nie zapominaj, że na koszt wyjazdu składają się nie tylko ceny transportu, noclegu i ubezpieczenia, ale i codzienne wydatki na jedzenie, drobne zakupy czy pamiątki. Postaraj się zredukować pozornie drobne wydatki do minimum, co ostatecznie pozwoli ci zaoszczędzić spore sumy pieniędzy.

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię