Wszystko, co chcieliście wiedzieć o Route 66 (WIDEO)

Tę drogę zna niemal każdy. Słynna Route 66 wbija się w pamięć nie tylko ze względu na swoją długość (2448 mil) – Mother Road pojawiała się i pojawia w książkach, filmach i muzyce.

Route 66 została otwarta 11 listopada 1926 roku. Pierwotnie łączyła Chicago z Los Angeles a w 1936 została przedłużona do Santa Monica. Kultowa droga biegnie przez Illinois, Missouri, Kansas, Oklahomę, Teksas, Nowy Meksyk, Arizonę, Kalifornię i przecina trzy strefy czasowe.

Dlaczego legendarna trasa ma numer „66”? Jej nazwa musiała się zaczynać od cyfry 6, jednak przedstawiciele poszczególnych stanów nie mogli się porozumieć w sprawie ostatecznego numeru. Po merytorycznej kłótni, która trwała kilka tygodni, ostateczna nazwa została zaaprobowana i nie zmieniła się do dziś.

W latach 60. XX wieku trasę na szczudłach przeszedł Peter Mc Donald. Jego trud się opłacił – za eskapadę dostał nagrodę w wysokości 1500 dolarów. W 1972 John Ball z RPA przebiegł  z Kalifornii do Chicago trasą Route 66. Ten wyczyn zajął mu 54 dni.

Wikimedia Commons, Mateusz Kudła, koniec Route 66 w Santa Monica pod Los Angeles

O Route 66 opowiada przewodnik turystyczny Andrzej Felker.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię