Za co jesteśmy wdzięczni?

W dzisiejszej globalnej ekonomii i amerykańskich nieruchomościach dużo jest elementów, które spędzać mogą sen z powiek – jest też dużo czynników, za które w tegoroczne święto dziękczynienia możemy być wdzięczni.

Pomimo wszystkich wyzwań stojących przed nami w nadchodzących miesiącach takowych jest wiele:

1. Equity czyli zapas pieniędzy w naszych domach: podczas kryzysu w 2008 roku w skali kraju jedynie 17% domów spłacone było w 50% i więcej – dziś to ponad 50% domostw, w których polowa wartości to equity.

 

2. Organizacje pro-konsumenckie jak Consumer Financial Protection Bureau, powołane do życia przez Senator Elizabeth Warren. To właśnie w rezultacie Wielkiej Recesji po krachu 2008 roku wywołanym luźnymi kryteriami pożyczania pieniędzy na hipotekę ustanowiono pakiet reform znany w skrócie jako Dodd Frank (od autorów ustawy Dodd–Frank Wall Street Reform and Consumer Protection Act) na mocy której powołano do życia Biuro Finansowej Ochrony Konsumenta. To właśnie dzięki działaniom tej agencji nie mamy dziś powtórki z 2008go.

 

3. Możemy być wdzięczni za życie w USA – obecny kryzys energetyczny wywołany rosyjska agresja na Ukrainę cieniem odbija się na ceny energii w Stanach Zjednoczonych jednak na kontynencie Europejskim, a szczególnie w naszej ojczyźnie jest jawnym elementem wojny Federacji Rosyjskiej z zachodem i podczas gdy w USA ceny energii wzrosły kilkakrotnie od momentu rozpoczęcia wojny w Ukrainie, w Polsce to podwyżki, które dla wielu tysięcy przedsiębiorstw i rodzin będą w tegoroczne święta bardzo trudne do zaakceptowania. I to właśnie z nimi solidaryzujemy się zasiadając do Dziękczynnego Stołu, dziękując także Państwu za cotygodniowa lekturę i przychylne komentarze.

Komentują:

Sergiusz „Sergio” Zgrzebski – Keller Williams Premiere Properties

Tomasz Tarkowski – PrimeCredit Advisors

Łukasz Majkut – Rosso Recruiting

Posłuchaj podcastów:

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię