Jak psy mówią „kocham Cię”

Na pewno wiele razy zastanawialiście się czy Wasz pies Was kocha. Jest tu grono bardzo świadomych odbiorców i na pewno robicie bardzo dużo, aby tą relację człowiek-pies rozwinąć w jak najlepszy sposób. Jak rozpoznać czy pupil kocha?

Jest kilka wyraźnych sygnałów dzięki którym możemy to rozpoznać. Oto przykłady:

  1. Pies szaleje z radości kiedy wracasz do domu. To raczej nic odkrywczego. Wchodzimy do domu i czeka na nas merdający ogon, czasem już zabawka w pysku, czasem skakanie po nas z radości. To właśnie miłość w najprawdziwszej postaci.
  2. Według badań przeprowadzonych w Japonii psy które zobaczyły nagle osobę, którą darzą miłością podnosiły na jej widok brwi (zwłaszcza lewą), oraz cofały lewe ucho.
  3. Pies na Ciebie patrzy. Eksperci opisujący psią miłość twierdzą, że kiedy pies patrzy Ci prosto w oczy „przytula Cię oczami”. Jak to się dzieje? Kiedy pupil na nas patrzy uwalniana jest oksytocyna, czyli hormon miłości.

Według wielu badań psy kochają ludzi przynajmniej tak bardzo jak kochają jedzenie!

Istnieje wiele naukowych sposobów aby potwierdzić że Twój pies Cię kocha. Najlepiej jednak zaufać swojemu instynktowi i przyjrzeć się dokładniej sygnałom które wysyła pupil.

 

IK

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię