Nawyki wiecznie nieszczęśliwych ludzi. Pozbądź się ich jak najszybciej

Wiele osób w obecnym świecie ma problem z odczuwaniem szczęścia i radości. Spowodowane jest to głównie porównywaniem się do innych, zazwyczaj bogatszych, atrakcyjniejszych fizycznie i teoretycznie inteligentniejszych osób od siebie.

 

Badania pokazują że szczęście zależy od naszego sposobu myślenia dotyczących niektórych rzeczy. Nawet najbiedniejsza osoba na świecie może być o niebo szczęśliwsza od osoby zamożnej.

Przedstawiamy kilka nawyków osób ciągle nieszczęśliwych których natychmiast musisz się pozbyć.

1. Nawyk porównywania się z innymi

Żyjemy w czasach gdy mnóstwo osób chce mieć lepszy samochód od znajomych, wyższe stanowisko w firmie, większy dom i tym podobne. Niestety takie myślenie prowadzi donikąd. Należy docenić to co się ma i natychmiast skupić się tylko i wyłącznie na sobie.

2. Nawyk narzekania

Osoby które wytworzyły u siebie ten nawyk często nie kontrolują już powtarzania zwrotów takich jak: nie chce mi się, za ciepło, za zimno itp. Można wymieniać w nieskończoność dlatego bardzo ważne jest aby stopniowo ograniczać ten nawyk aż do kompletnego jego zaniku.

3. Nawyk przesiadywania w domu

Masz możliwość wyjścia ze znajomymi ale wolisz siedzieć w domu przed telewizją lub oglądając coś na telefonie? Zamykanie przed kimś drzwi i odcinanie się od otoczenia jest bardzo dużym problemem wielu z nas. Mimo iż jest wygodne to spędzanie czasu z innymi osobami sprawi że poczujemy się wiele lepiej.

4. Nawyk stawiania się na przegranej pozycji

Myślenie o sobie jako o najsłabszym ogniwie jest notorycznym zachowanie, daje poczucie bezradności w pędzącym świecie. W tym problemie myślowym specjaliści przekonują że warto uświadomić sobie że każdy z nas na jakiś czas ponosi porażkę i ma prawo mieć doła. Jednak warto jest zaczynać od nowa z głową poniesioną do góry.

 

5. Nawyk oczekiwania na przyszłość

Wmawianie sobie że będę szczęśliwy jeśli na przykład: dostanę awans, skończę ten projekt lub zarobie na nowy samochód, nie ma najmniejszego sensu. Każdy z nas daży do czegoś ale zatrzymanie się w chwili obecnej i powiedzenie: „hej, przecież mam to co najważniejsze w życiu” sprawi że pozbędziemy się tego nawyku.

Zmiana nawyków nie jest łatwa, czasami trwa długi czas ale jeśli będziesz nad nimi systematycznie pracować, w końcu dopniesz swego, żegnając je na stałe i stając się szczęśliwym człowiekiem.

TB

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię