Zaskakujący ranking. Najgorsze i najlepsze kraje do założenia rodziny

Najlepiej na Islandii. Najgorzej w Meksyku, który nieznacznie wyprzedzają Stany Zjednoczone.

Asher & Lyric opublikował ranking, gdzie poszczególne państwa zostały w nim uszeregowane od najlepszego do najgorszego pod względem panujących w nich warunków do założenia rodziny. Ich kolejność jest bardzo zaskakująca.

W rankingu wzięto pod uwagę trzydzieści czynników, które zostały podzielone na sześć kategorii: bezpieczeństwo, szczęście, koszta, zdrowie, edukacja i czas.

Według badania Asher & Lyric, Stany Zjednoczone są drugim najgorszym miejscem na świecie do założenia rodziny. USA znalazły się na szokująco niskim 34. miejscu, pokonując jedynie Meksyk.

Meksyk to najgorszy kraj do zakładania rodziny. Wypada bardzo źle w takich kategoriach jak bezpieczeństwo (najniebezpieczniejszy na świecie), zdrowie (najgorszy), edukacja (również najgorszy) i szczęście (piąty najmniej szczęśliwy kraj).

W przypadku Stanów Zjednoczonych bezpieczeństwo miało poważny wpływ na niskie miejsce w rankingu, w tej kategorii USA uplasowało się zaraz po Meksyku (6,12 zabójstw na 100 tys., podczas, gdy większość krajów na liście jest w okolicach jednego lub mniej). Słabo wypadły również w kategorii praw człowieka oraz kosztów.

Na ranking zdecydowany wpływ ma również brak urlopów macierzyńskich, wakacyjnych, chorobowych „Amerykanie pracują bardzo długo w ciągu roku, nie mając do dyspozycji płatnego urlopu macierzyńskiego, ojcowskiego, chorobowego ani żadnych innych urlopów, które są gwarantowane przez rząd”. –  mówi dziennikarka z Los Angeles, Lyric Fergusson, która prowadzi stronę Asher & Lyricr. „Żaden inny kraj w naszym badaniu nie oferuje takich warunków”

Stany Zjednoczone również słabo radzą sobie w kategorii szczęście. Dziennikarze portalu zwracają uwagę, że co piąty Amerykanin cierpi co roku na problemy ze zdrowiem psychicznym, a liczba samobójstw wzrosła o 33% w latach 1999-2017. W kategorii edukacja (12. najgorszy kraj) i zdrowie (8.najgorszy kraj) wypadamy również blado.

Na czele listy najlepszych miejsc do założenia rodziny znalazły się takie kraje jak Islandia, Norwegia, Szwecja i Finlandia. Islandia jest najbezpieczniejszym krajem na świecie i numerem cztery, jeśli chodzi o koszty. (Szwecja jest najlepiej ocenianym krajem pod względem kosztów wychowania rodziny). Islandia jest również światowym liderem w dziedzinie praw człowieka. Polska uplasowała się na 20. miejscu w rankingu

AL

źródło:asherfergusson.com

 

 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię