Zobaczcie które letnie trunki mają mniej toksyn i kalorii

Sezon letni otwarty. Podpowiadamy, które letnie trunki mają mniej toksyn, kalorii i powodują mniejszego kaca.

Napoje o wysokim poziomie kongenerów – środków aromatyzujących i innych chemikaliów, mogą pogorszyć kaca. Im jaśniejsza mieszanka alkoholowa, tym mniejsza zawartość kongeneru. Dlatego też wódka i gin znacznie rzadziej powodują kaca niż ciemny rum czy czerwone wino.

Środki kongenerujące – z których wiele jest toksycznych – przyczyniają się do wyjątkowego koloru, zapachu i smaku alkoholu, ale mogą również zakłócać funkcjonowanie komórek i następnego dnia pokarać nas bólem głowy czy brzucha.

Kongenery nie są jedynymi winowajcami kaca. Procent alkoholu ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie następnego dnia. Ciało może metabolizować alkohol tylko w tempie jednej jednostki na godzinę. Wypijając 12 jednostek (pięć do sześciu, 175 ml / 6 uncji kieliszków wina) między 21:00 a północą, rano nadal jesteśmy pod wpływem alkoholu. Dopiero około południa wkroczymy w stan kaca.

Alkohol również nie sprzyja naszej talii. Kufel piwa potrafi mieć tyle samo kalorii co kanapka, a słodkie drinki przewyższają obiad z McDonalda. Trunkami najmniej kalorycznymi są wódka i gin, 1 uncja ma tylko 110 kalorii. Jeśli dbasz o linię nie powinnaś mieszać alkoholi ze słodkimi napojami. Nie tylko spożyjesz w ten sposób więcej kalorii, ale również masz większą szansę na walkę z kacem następnego dnia.

Oto lista najpopularniejszych letnich alkoholi i drinków oraz zawartości kalorii:

67 kalorii: Kieliszek Tequili (1 uncja)

Mały kieliszek tequili (1 uncja) to nieco ponad jedna jednostka alkoholu i 67 kalorii. Brzmi dość niewinnie, ale nigdy nie kończy się na jednym kieliszku. Plus szczypta soli przy każdym kieliszku może zwiększyć retencję wody i podnieść ciśnienie krwi.

82 kalorii: Prosecco (4 uncje)

Bąbelki łatwo się pije, dlatego też uważaj z ilością. Gazowane napoje mogą również prowadzić do wzdęć. Jeśli masz IBS nie powinieneś po ten trunek chwytać.

 

123 kalorie: Białe wino (5 uncji)

Przy około 123 kaloriach na szklankę, białe wino nie jest takie złe pod warunkiem, że jest to wino wytrawne.

128 kalorii: Czerwone wino (5 uncji)

Czerwone wino ma na ogół nieco więcej alkoholu niż białe, a zatem więcej kalorii. Plusem jest to, że jest uważane za zdrowszy alkohole ze względu na zawarte przeciwutleniacze.

 

131 kalorii: Newcastle Brown Ale (12 uncji)

To tradycyjne angielskie piwo – obecnie warzone w Chicago – ma 131 kalorii w butelce 12 uncjowej oraz 10 g węglowodanów, więc nie jest przyjazne dla osób na diecie keto.

147 kalorii: Daiquiri (2½ uncje)

W najczystszej postaci ten cytrusowy napój składa się z białego rumu, soku z limonki i odrobiny drobnego cukru dodając więcej kalorii do tej i tak sporej bomby kalorycznej.

 

150 kalorii: Piwo jasne (12 uncji)

Typowa porcja piwa typu Lager z około 5% alkoholu (np. Peroni) ma od 140 do 150 kalorii i około 1,8 jednostek alkoholu. Brzuch piwosza gwarantowany.

161 kalorii: Negroni (3 uncje)

Ten popularny letni drink składa się z 1 uncji ginu, 1 uncji Campari i 1 uncji wermouth rosso. W jednym drinku znajduje się 161 kalorii. To więcej niż w puszce Coca-Coli.

 

167 kalorii: Caipirinha (2½ fl oz)

Słynny narodowy koktajl w Brazylii jest przygotowywany z cachaça -likieru z cukru trzcinowego, który smakuje jak przepyszna mieszanka rumu i tequili. Typowy Caipirinha zrobiony z 2 uncji cachaça, pół limonki i łyżeczki cukru. Orzeźwiający? Jak najbardziej. Ale również kaloryczny z dużą zawartością alkoholu – 48 procent.

179 kalorii: Manhanttan (3 uncje)

Aby przygotować idealny koktajl Manhattan, potrzebujesz 2 uncji whisky żytniej, 1 uncji słodkiego wermutu i kilku szczypt gorzkich Angostury. Słodki wermut to sam cukier.

 

193 kalorii: Martini (3 uncje)

Klasyczne wytrawne martini wykonane z 2 uncji ginu i 1/2 uncji suchego wermutu dodaje prawie 200 kalorii do dziennego zapotrzebowania. Więcej niż English Muffin z Dunkin Donuts.

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię