Żyć pełnią życia – 9 krajów, w których luksus jest w zasięgu ręki

Każdego roku wiele osób na świecie opuszcza swój kraj w poszukiwaniu miejsca, które zaspokoi wszystkie ich potrzeby i pragnienia jako mieszkańców.

Wraz ze wzrostem cen podstawowych towarów i usług na całym świecie coraz trudniej jest znaleźć miejsce, do którego można się przenieść; miejsce, które oferuje nie tylko podstawowe produkty, ale także takie, w którym luksus jest tani.

Jeśli szukasz miejsca, do którego możesz się przeprowadzić na stałe lub po prostu szukasz miejsca na krótki, międzynarodowy urlop, zapoznaj się z listą niektórych z najlepszych krajów do życia, w których luksus nie jest drogi:

1. Addis Abeba, Etiopia

Z litrem benzyny poniżej jednego dolara, Addis Abeba w Etiopii jest jednym z najpopularniejszych miast do życia dla emigrantów poszukujących luksusu i taniego życia. Miasto słynie z tego, że jest głównym producentem napojów, plastiku, tekstyliów i żywności, i przez lata rozrosło się jako centrum kultury i handlu etiopskiego. Czynsz jest o 50% niższy niż w Nowym Jorku, a dwupokojowe mieszkanie poza miastem kosztuje około 200 dolarów. Bilet do kina kosztuje tylko 3,66 USD w zestawieniu z kinowym biletem o wartości 10 USD w Nowym Jorku. Addis Abeba, piękne wschodnioafrykańskie miasto pełne kultury i rozwoju gospodarczego jest doskonałym miejscem na niedrogie życie w dobrym stylu.

Addis Abeba, Etiopia

2. Wietnam

Niegdyś jeden z najbiedniejszych krajów świata, Wietnam przez ostatnie 30 lat nieustannie rozwijał się, ewoluował również naród. W najdroższych miastach, takich jak Ho Chi Minh City i Hanoi, dwie osoby mogą żyć bardzo wygodnie z budżetem 1500 USD miesięcznie. Jedna osoba, nie licząc czynszu, posiada tam średni miesięczny koszt utrzymania ok 439 dolarów. Oczywiście, jeżeli dysponujemy większym budżetem, możemy w tym azjatyckim kraju żyć luksusowo za znacznie mniej pieniędzy niż w USA.

Wietnam niedawno zaopatrzył swoich obywateli w doskonałą opiekę zdrowotną, ulepszenia architektoniczne i nowości technologiczne. Wielu emigrantów udaje się tam, aby uczyć wię w rozwijającym się systemie szkolnym. W towarzystwie bogatej i bujnej historii i kultury, Wietnam jest najlepszym miejscem na luksusowe życie.

 

3. Malezja

W Batu Ferringhi w Malezji można znaleźć luksusowy dom na plaży z trzema sypialniami i widokiem na morze za jedyne 403 USD miesięcznie. Kraj jest żywą plażą w najlepszym wydaniu, a piaszczyste brzegi spotykają cię na wyciągnięcie ręki. Do legendy przeszła opowieść o turyście, który został ranny i musiał odwiedzić szpital podczas wizyty w tym kraju – jego rachunek za leczenie wynosił tylko 43 dolary, co stanowi ogromną różnicę w porównaniu z rachunkiem w USA. Przeprowadzając się do Malezji, możesz codziennie spędzać wakacje na plaży będąc jednocześnie na własnym podwórku.

Malezja

4. Managua, Nikaragua

Podczas gdy Nikaragua jest drugim najbiedniejszym krajem na świecie, Managua znajduje się w środku kraju Ameryki Południowej i jest domem dla wielkich korporacji, takich jak Walmart. Jest to finansowe epicentrum, do którego udaje się wielu emigrantów, aby tam żyć na stałe i przejść na emeryturę poza USA.

Przeciętny czynsz za dwupokojowe mieszkanie wynosi tam 800 dolarów, bez czynszu średni koszt wydatków na jedną osobę wynosi około 540 dolarów. Litr benzyny to tylko 1,23 dolara , a koszty życia w Managui są o 58 proc. tańsze niż w Nowym Jorku. Poważnym minusem jest jednak bardzo wysoki wskaźnik przestępczości.

Managua, Nikaragua

5. Meksyk

Meksyk zyskał popularność wśród emigrantów poszukujących wysokiej jakości opieki zdrowotnej i taniego luksusowego życia. Czynsz w Cancun jest o 85 procent tańszy niż w Nowym Jorku, a emerytowane małżeństwo może żyć w mieście beztrosko za od 1500-3000 dolarów miesięcznie. Miesięczny koszt życia jednej osoby wynosi około 494 dolarów.

Kraj pracuje nad dalszą poprawą systemu opieki zdrowotnej i wdraża programy mające pomóc w zakwaterowaniu seniorów. Mając do wyboru różnorodne klimaty tropikalne, Meksyk zapewnia tanie życie bez utraty luksusowych przywilejów.

Meksyk

6. Panama

Panama jako jedyne miasto w Ameryce Środkowej oferuje luksusowe życie, nie będąc zbyt daleko od Stanów Zjednoczonych. Mieszkanie przy plaży w Panama City kosztuje około 1500 dolarów miesięcznie, a czynsz, media, jedzenie i rozrywka będą kosztować około 2600 dolarów miesięcznie.

Poza wypełnionymi turystami wybrzeżami Panama City koszty życia są jeszcze niższe. Panama oferuje jeden z najlepszych programów emerytalnych na świecie, więc emigrantów szukających ostatecznego miejsca docelowego można znaleźć w całym kraju.

Panama

7. La Paz, Boliwia

Średnio czynsz w La Paz w Boliwii jest o 89,5% tańszy niż w Nowym Jorku. Litr benzyny kosztuje 38 centów, a luksusowy apartament z dwiema sypialniami na wzgórzu kosztuje 650 dolarów. La Paz to epicentrum handlu i finansów w Boliwii , które zaczęło przyciągać międzynarodowych emigrantów z całego świata. Średni miesięczny koszt mieszkania w mieście, z wyłączeniem czynszu, wynosi 509 dolarów.

La Paz, Boliwia

8. Lizbona, Portugalia

Lizbona w Portugalii to ulubiona europejska pozycja dla emigrantów, to piękne nadmorskie miasto, w którym można żyć błogo z ograniczonym budżetem. Portugalia sprawiła, że ​​proces uzyskania obywatelstwa europejskiego jest bardzo łatwy dla emigrantów i ma jeden z najniższych kosztów luksusowego życia na kontynencie.

Miesięczny koszt życia dla jednej osoby wynosi około 623 USD, a ładne mieszkanie w mieście można znaleźć za blisko 550 USD miesięcznie. Lizbona znana jest również z doskonałego środowiska pracy, lokalnej gościnności i jest jednym z najbardziej przyjaznych miejsc dla społeczności LGBT. Lizbona jako piękne miasto otoczone promieniście błękitnym morzem może zaspokoić Twoje luksusowe potrzeby bez rozbijania kieszeni.

Lizbona, Portugalia

9. Karaczi, Pakistan

Uznawany za najtańsze miejsce do życia przez kolejne lata – Karaczi w Pakistanie to prawdziwy międzynarodowy klejnot, jeśli chodzi o tanie życie. Przeciętny czynsz za mieszkanie z dwiema sypialniami w mieście na Bliskim Wschodzie wynosi 292 USD, a litr benzyny to tylko 94 centy. Czteroosobowa rodzina mogłaby żyć za niewiele ponad tysiąc dolarów miesięcznie, a czynsz w Karaczi jest średnio o 93,5% niższy niż w Nowym Jorku.

Karaczi to centrum gospodarcze w Pakistanie i największe miasto w kraju, które daje poczucie życia w wielkim mieście (czego niektórzy z nas pragną) przy ograniczonym budżecie.

Karaczi, Pakistan

 

Plany wyjazdowe – ubezpieczenia na wakacje

Posłuchaj podcastów: 

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię