Życzenia na dzień kobiet – śmieszne i poważne. Zobacz

Od pierwszego dnia kobiet minęło 114 lat. Święto ustanowione przez Socjalistyczną Partię Ameryki po raz pierwszy celebrowano 28 lutego 1909 roku. Na stałe trafiło do kalendarzy rok później, 8 marca 1910 roku.

Dzień kobiet obchodzony jest niemal na całym świecie. Albania, Algieria, Bangladesz, Białoruś, Brazylia, Bułgaria, Chile, Chiny, Chorwacja, Cypr, Czarnogóra, Dania, Finlandia, Francja, Grecja, Gruzja, Indie, Izrael, Norwegia, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Serbia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Syria, Pakistan, Turcja, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wietnam, Włochy – to niektóre z kilkudziesięciu krajów, w których 8 marca jest dniem wyjątkowym.

We Włoszech panie obdarowywane są gałązkami akacji srebrzystej. W Portugalii i Rumunii z kolei w dzień kobiet odbywają się przyjęcia, na które mężczyźni nie mają wstępu. Mieszkanki Chin z kolei pracują tylko pół dnia a w sklepach mogą liczyć na specjalne zniżki.

W większości państw, w których dzień kobiet na stałe zagościł w kalendarzach, panowie obdarowują panie kwiatami, słodkościami i drobnymi upominkami.

Śmieszne życzenia

W internecie aż roi się od nietuzinkowych, zabawnych życzeń na dzień kobiet. W Polsce od kilku lat popularnością cieszy się filmik nagrany przez byłego kandydata na prezydenta Białegostoku, Krzysztofa Kononowicza.

Życzenia złożył także prawdziwy rarytas wśród polskich polityków, Janusz Korwin-Mikke:

I premier Mateusz Morawiecki:

O paniach pamiętał także prezydent Federacji Rosyjskiej Władimir Putin:

I polscy policjanci:

Wszystkim paniom z okazji ich święta samych szczęśliwych chwil – życzy redakcja portalu Ameryka po polsku.

13 pomysłów na prezent z okazji Dnia Kobiet

SKOMENTUJ

Dodaj komentarz
Wpisz swoje imię